خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

علت کمبود مرغ چیست؟

مشرق | اقتصادی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:47
سرپرست اتحادیه سرا سری مرغداران گوشتی ایران گفت: کمبودمرغ به دلیل این است که مرغ به جای توزیع دولتی یا شبکه‌ای، به صورت توزیع غیرشبکه‌ای منتقل می‌شود.
مرغ،بازار،قيمت،مرغداران،توزيع،تومان،سري

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، محمدعلی کمالی، سرپرست اتحادیه سرا سری مرغداران گوشتی ایران، در خصوص وضعیت عرضه مرغ در بازار گفت: کمبود مرغ در بازار، به آن صورت وجود ندارد ولی به واسطه این که بین قیمت دولتی و بازار آزاد فاصله وجود دارد همچنین استان‌ها نیز به صورت مجزا در خصوص نحوه تحویل مرغ تصمیم گیری می‌کنند و بخشی از مرغ‌ها خارج از شبکه توزیع می‌شوند.
سرپرست اتحادیه سرا سری مرغداران گوشتی ایران گفت: مرغ را از استان‌ها به تهران انتقال می‌دهند ولی این انتقال مرغ از استان‌ها به تهران با قیمت خارج از شبکه صورت می‌گیرد و در تهران قیمت مرغ استانها به ۳۰ الی ۴۰ هزار تومان می‌رسد.
سرپرست اتحادیه سرا سری مرغداران گوشتی ایران گفت: در حال حاضر بین قیمت واقعی، هزینه‌های واقعی و قیمت دستوری فاصله وجود دارد که باعث می‌شود توزیع مرغ خارج از شبکه باشد.