خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 05 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سفر به هتل شاه عباسی اصفهان زیباترین هتل خاورمیانه را تجربه کنید

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:47
تهران- سفر به هتل شاه عباسی اصفهان زیباترین هتل خاورمیانه را با خرید بلیط چارتر تجربه کنید.
هتل،عباسي،اصفهان،شاه،ايران،بليط،دقيقه،كاروانسرا،صفوي،معماري، ...

خلاصه خبر

تاریخچه هتل عباسی اصفهان
خبرگزاری سی ان ان در گزارشی در مارس ۲۰۱۷ این هتل را به عنوان زیباترین هتل خاورمیانه معرفی کرد، مادر شاه سلطان حسین صفوی (اخرین پادشاه صفوی) پس از ساخت مدرسه چهارباغ موقوفات فراوان اختصاصی چون چند مزرعه، باغ، مغازه و کاروانسرا به ان داد.
سال ۱۳۳۶ با حمایت دولت وقت، اجاره نامه‌ای بین سازمان اوقاف و بیمه ایران برگزار شد مبنی بر این که بیمه ایران با هزینه خود نسبت به احداث هتل در این مکان اقدام و پس از اتمام ان بهره برداری بشود، گفتنی است در ان زمان مدیریت بیمه ایران شعبه اصفهان به عهده رضا ارحام صدر بازیگر قدیمی سینما و تئاتر اصفهان بوده است که نقش بسیار مؤثری در اجرای ان داشته است و مهندس عبدالحسین محیط با ریاست باستان شناس فرانسوی اندره گدار که باستان شناس و معمار مورخ هنر فرانسه و خاورمیانه که سال‌ها به عنوان مدیر سرویس باستان شناسی ایران فعالیت داشت با حمایت و پشتیبانی بیمه ایران در سال ۱۳۳۸ ساخت هتل را شروع کردند و در هنگام سخت سعی بر این داشتند که بازمانده کاروانسرا مورد مرمت قرار بگیرد و طراحی هتل نیز هماهنگ با معماری عصر صفوی باشد.
معماری هتل
قدمت هتل عباسی
امکانات و خدمات هتل عباسی
این هتل شامل رستوران چهلستون، سفره خانه سنتی، و رستوران چشم انداز در بام هتل عباسی از امکانات این هتل هستند.
فاصله هتل تا مکان‌های دیدنی اصفهان چقدر است؟
هتل عباسی تا سی و سه پل ۳ دقیقه، تا میدان نقش جهان ۹ دقیقه و بازار بزرگ اصفهان ۵ دقیقه با ماشین و تا کاخ هشت بهشت تنها ۴ دقیقه پیاده فاصله دارد.
هتل عباسی کجاست؟
اصفهان, خیابان چهارباغ عباسی خیابان آمادگاه، هتل عباسی اصفهان
قیمت بلیط ورودی شاه عباسی