خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

زیرساخت‌های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری ضعیف است

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:30
گروه استان‌ها - امام جمعه شهرکرد گفت: استان چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت بالایی برای گردشگری است اما زیر ساخت گردشگری بسیار ضعیف است.
استان،فرهنگي،كشور،چهارمحال،بختياري،قرآن،فرهنگ،نكونام،اشاره،م ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی استان مجموعه فعالی است که ماهانه جلسه مستمری دارد، از سال 90 تاکنون 116 جلسه طی این ده سال شکل گرفته که خروجی آن 529 مصوبه از این شورا بوده است.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به مسائل استان و کشور، گفت: استان چهارمحال و بختیاری از نظر جمعیت در رتبه شانزدهم است اما این استان با توجه به موقعیتی که دارد باید از نظر جمعیت در رتبه بهتری قرار می‌گرفت ولی با کار غلطی که در کشور صورت گرفت و مانع رشد جمعیت شدند، این استان تحت تاثیر این کار قرار گرفت، امید است طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده اثر خود را بر روی کشور هر چه سریعتر نشان دهد.
ظرفیت گردشگری استان بالا است اما زیرساخت گردشگری بسیار ضعیف است
نکونام با اشاره به وضعیت گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: این استان دارای ظرفیت بالایی برای گردشگری است اما زیر ساختِ گردشگری بسیار ضعیف است و اگر زیرساخت‌ها مورد توجه قرار گیرد، حتی می‌تواند موقعیت گردشگری استان یک عرصه فرهنگی قابل توجه باشد، این استان ظرفیت احداث یک اردوگاه بزرگ با هدف فرهنگی و تربیتی کشوری و ملی را دارد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان چهارمحال و بختیاری، گفت: قله‌های مرتفع، آب‌های خروشان و رودخانه‌های طبیعی پرجاذبه و ظرفیت‌های ورزشی متعدد در عرصه‌های مختلف در استان وجود دارد.
نکونام با اشاره به باغ موزه دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: این باغ موزه جهت حفظ نشر و آثار دفاع مقدس است که از زیر بنایی‌ترین امور فرهنگی محسوب می‌شود، امروز امور فرهنگی کشور و انقلاب همین آثار هشت سال دفاع مقدس است که باید بماند و به نسل‌های بعدی منتقل شود که این باغ موزه در استان سال‌ها در دست اقدام است‌.