خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

تبدیل تمامی کانال‌های روباز دشت میناب به لوله طی 2 سال آینده

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:30
مدیر نگهداری و بهره‌برداری از تاسیسات آبی هرمزگان گفت: در صورت تامین مالی تا 2 سال آینده تمام کانال‌های روباز دشت میناب به لوله تبدیل می‌شود.
روباز،لوله،آب،ميناب،دشت،هرمزگان،تامين،آبياري،پروژه،شبكه،بندر ...

خلاصه خبر

مدیر نگهداری و بهره‌برداری از تاسیسات آبی هرمزگان گفت: در صورت تامین مالی تا 2 سال آینده تمام کانال‌های روباز دشت میناب به لوله تبدیل می‌شود.
مدیر نگهداری و بهره‌برداری از تاسیسات آبی هرمزگان با اشاره به اولویت‌بندی مناطق برای تبدیل کانال‌های روباز به لوله، عنوان داشت: اولویت آغاز پروژه بر اساس میزان نزدیک بودن مراکز جمعیتی به کانال‌ها تعیین می‌شود.
ترکمندی با ذکر این نکته که آب منطقه‌ای هرمزگان تمام توان خود را برای تبدیل کانال‌های روباز به لوله را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: تا کنون حدود 60 درصد از کانال‌های روباز آبیاری دشت میناب به لوله تبدیل شده است و پیش‌بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار طی 2 سال آینده تمام کانال‌های روباز دشت میناب به لوله تبدیل شود.
مدیر نگهداری و بهره‌برداری از تاسیسات آبی هرمزگان اظهار کرد: یکی از چالش‌هایی که شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان و مجموعه‌های بهره‌بردار با آن در کانال‌ها روباز دشت میناب روبرو هستند، ریختن زباله مردم منطقه درون آن‌هاست که این امر باعث اتلاف وقت و هزینه بهره‌برداران خواهد شد و روند ارائه خدمات مطلوب با چالش روبرو می‌شود.