سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

بلینکن: از عادی‌سازی روابط با بشار اسد حمایت نمی‌کنیم

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:30
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری در واشنگتن اعلام کرد، ایالات متحده قصد ندارد که از تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط با بشار اسد حمایت کند.<br/><br/>
اسد،سوريه،دولت،روابط،آمريكا،بشار،عربي،خارجه،بايدن،وزير،كشوره ...

خلاصه خبر

رویترز افزود: «پادشاه اردن همچنین برای نخستین بار در یک دهه گذشته در این ماه با اسد صحبت کرد در حالی که وزیران خارجه مصر و سوریه ماه گذشته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک ملاقات کردند، ملاقاتی که برای اولین بار در حدود یک دهه اخیر انجام شد».
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در صحبت‌های روز چهارشنبه (دیروز) خود در واشنگتن مخالفت دولت جو بایدن با تلاش‌ها برای عادی سازی روابط با دولت بشار اسد را اعلام کرد.
اظهارات بلینکن در شرایطی مطرح شده که برخی کشورهای عربی شامل امارات عربی متحده و اردن، ارتباطات خود با دولت بشار اسد را تقویت کرده‌اند.
پیشتر «واشنگتن پست» پس از انتشار گزارش‌های متعدد درباره توسعه روابط برخی از کشورهای عربی با دمشق، در یادداشتی نوشت که رئیس‌جمهور آمریکا به صورت ضمنی عادی‌سازی روابط با دولت بشار اسد را تأیید کرده است (جزئیات بیشتر).