خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

جنگ تجاری در کمین مناسبات بین بروکسل

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:30
کمیسیون اروپایی شب گذشته راه حل‌هایی را برای حل مناقشات با انگلیس بر سر پروتکل ایرلند شمالی ارائه داده که بعید است از طرف لندن پذیرفته شود و به گفته بسیاری کارشناسان عدم توافق در این زمینه بین طرفین جنگ تجاری بین بروکسل- لندن را در پی خواهد داشت.
ايرلند،شمالي،پروتكل،انگليس،اروپا،اتحاديه،بروكسل،قرار،لندن،ار ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "تاگس شاو" آلمان در مطلبی نوشت: کمیسیون اروپایی شب گذشته پیشنهاداتی را برای حل مناقشات بین اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر پروتکل ایرلند شمالی که در معاهده برگزیت مورد توافق قرار گرفته است ارائه داد.
وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا آماده است قواعد خود را به گونه ای تنظیم کند که به نفع مردم و شهروندان ایرلند شمالی هم باشد.
انگلیس همچنین مخالف نظارت دادگاه عالی اروپا به عنوان یک نهاد ناظر بر پروتکل ایرلند شمالی است.
انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا و بازار واحد این منطقه، برای ارسال کالا به ایرلند شمالی که بخشی از قلمروی این کشور به‌شمار می‌رود ولی تابع قوانین تجاری اتحادیه اروپاست، با مشکل جدی مواجه شده و چندین بار درخواست مذاکرات مجدد درباره پروتکل ایرلند شمالی را داده است.
بر اساس پروتکل ایرلند شمالی نباید واردات کالا و خدمات از اتحادیه اروپا به ایرلند ‏شمالی مشمول تعرفه‌های گمرکی انگلیس شود و انگلیس ملزم به رعایت ‏قوانین اتحادیه اروپا در زمینه تجارت کالا و خدمات است.