خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

فرانسه میزبان تروریست‌ها و خیانتکارهای فراری/ «آزادی بیان فرانسوی» با چاشنی جنایت و خیانت

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:06
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پاریس به مأمن و پناهگاه تروریست های ضد ایرانی و گروهک های جدایی طلب و خیانتکارهای فراری بدل شد.
فرانسه،تروريستي،پاريس،گروهك،منافقين،ايران،دولت،گروه،آزادي،اي ...

خلاصه خبر

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پاریس به مأمن و پناهگاه تروریست های ضد ایرانی و گروهک های جدایی طلب و خیانتکارهای فراری بدل شد.
نکته قابل تأمل اینجاست که منافقین هر سال یک میتینگ سالیانه در پاریس برگزار کرده و فرانسه تمام قد در برگزاری این میتینگ ضد ایرانی مشارکت دارد.
تاکید فرانسه بر حمایت از تروریست های ضدایرانی
خبرنگار در ادامه گفت: «گروه موسوم به مجاهدین خلق...»، سفیر فرانسه در پاسخ گفت: «موضع فرانسه در این مساله هم کاملا روشن است.
ولی فعالیت این گروه‌ها خلاف قوانین فرانسه، کاملا ممنوع خواهد بود.
تیه‌بو در ادامه گفت: «دولت فرانسه هیچ ارتباطی با گروه مجاهدین خلق ندارد.
اما براساس قواعد آزادی بیان، سیستم قضایی فرانسه و اروپا نمی‌تواند مانع ارتباط این افراد با این گروه شود...مسلما آزادی بیانی در اروپا و به‌ویژه فرانسه وجود دارد که اجازه می‌دهد شخصیت‌های پارلمانی و گروه‌های سیاسی با گروه‌های مختلف وارد تعامل شوند و برای ما امکان جلوگیری از این تعاملات وجود ندارد».
امیرارجمند در بحبوحه فتنه ۸۸ از طریق برادرش که از اعضای گروهک تروریستی منافقین است با هماهنگی و پشتیبانی منافقین به کردستان عراق می‌گریزد و از آنجا با تأیید مهره معتمد دستگاه امنیتی فرانسه وارد پاریس شده و تحت‌الحفظ سرویس امنیتی فرانسه قرار می‌گیرد.
اقدامات جنایتکارانه فرانسه در جنگ تحمیلی
صدام در طول جنگ تحمیلی علیه ایران، خریدهای بسیاری از فرانسه انجام داد.
دولت فرانسه در سالهای گذشته یکی از حامیان و تجهیزکنندگان اصلی گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه نیز بوده است.گروهکی جنایتکار که نیروی نیابتی دولت های سلطه گر غربی و برخی حکام مرتجع در منطقه بوده و هدف نهایی آن نیز ایران بوده است.