سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

همه دانشجویان منتظر آموزش‌های حضوری نباشند/ پاسخ مسئولان وزارت علوم به سوالات دانشجویان در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۵ آبان

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 07:06
مسئولان وزارت علوم در خصوص بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از ۱۵ آبان توضیحاتی را ارائه کردند.
حضوري،دانشجويان،كارشناسي،خبرنگاران،باشگاه،جوان،علوم،دانشگاه، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با گذشت حدود ۴ ترم از آموزش‌های مجازی و مشکلات و دردسر‌های آن برای دانشگاهیان، هم اکنون مسئولان وزارت علوم تصمیم به بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها در تاریخ ۱۵ آبان گرفته اند.
یکی از دانشجویان مقطع ارشد دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: به ما اطلاع داده بودند که آموزش‌ها از ۱۵ مهر برای دانشجویان ارشد حضوری می‌شوند، اما تاکنون چنین موضوعی اتفاق نیفتاده است.
یکی از دانشجویان کارشناسی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: دوست دارم هرچه سریع‌تر آموزش‌ها حضوری شوند و با محیط دانشگاه و دوستان و استادان ارتباط بگیرم، از ابتدای کرونا تاکنون آموزش‌های ما مجازی بوده اند و حضوری شدن کلاس‌ها ما را خوشحال خواهد کرد.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: استادانی هم که برای آموزش‌های حضوری قصد تدریس دارند، باید حتما دو دز واکسن را دریافت کنند، در صورت مهیا بودن چنین شرایطی می‌توانیم آموزش‌های حضوری را آغاز کنیم.
محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: باتوجه به آنچه که همه شاهد هستیم امسال به معنای دقیق کلمه می توان گفت که انتظارات علمی دانشجویان محقق می شود.
وزیر علوم افزود: طی جلسه‌ای که با روسای دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم داشتیم، مقرر شد تا دانشجویان با اولویت‌بندی ورودی های مختلف در دانشگاه ها حضور یابند.
او درباره تاخیر برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید گفت: یکی از دلایل تاخیر در برگزاری این مراسم، مشغله‌های زیاد رئیس جمهور بود البته آغاز سال تحصیلی را در دانشگاه صنعتی شریف برنامه ریزی و برگزار کردیم.