سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

پاک‌آیین: ایران و آذربایجان اراده لازم برای بازگشت به روابط عادی را دارند

ایسنا | سیاسی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 04:30
سفیر پیشین ایران در آذربایجان با اشاره به تماس تلفنی وزیران خارجه ایران و جمهوری آذربایجان و تمایل هر دو طرف برای رفع سوء تفاهم‌ها و مذاکرات مستمر برای حل مسایلی که پیش آمده گفت: به نظر می رسد در هر دو طرف این اراده ایجاد شده تا مسیر همکاری‌های دو کشور را به نحوی هدایت کنند که مشکلی وجود نداشته باشد و شاهد روابط عادی دو کشور باشیم.
ايران،آذربايجان،كشور،رژيم،عادي،مسير،صهيونيستي،مسايل،شاهد،روا ...

خلاصه خبر

به نظرم در فضای مجازی برخی عوامل سعی می‌کنند اختلافات دو کشور را تشدید کنند و آنها را غیرقابل حل اعلام کنند اما نباید به اخبار غیرمستند توجه کرد و باید اخبار را از مسیرها و کانال های رسمی دنبال کرد.
به نظر این موارد از مسایلی است که در مذاکرات دوستانه باید مطرح و پیگیری شود امیدواریم روند مثبت تعاملات را به زودی شاهد باشیم.
درباره آذربایجان بعد از فروپاشی شاهد فراز و نشیب‌های متعدد بودیم اما در نهایت این مسایل رفع شده است و این مساله اخیر هم از آن موارد است و به زودی مسیر عادی روابط در پیش گرفته خواهد شد.
وی ادامه داد: روند تحولات و رایزنی های سیاسی دو کشور نشان می دهد که هر دو طرف اراده لازم برای حل مسایل را دارند تا مسیر همکاری‌های دو جانبه به روال عادی برگردد.