سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

تعارض منافع کشور را اذیت می‌کند

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 21 مهر 1400 - 23:41
سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و تولید مجلس به بیان توضیحاتی درباره موانع موجود بر سر راه اندازی کسب و کار‌ها در کشور به دلیل وجود تعارض منافع پرداخت.
مجلس،مجوز،زنگنه،جهش،كميسيون،اشاره،توليد،داروخانه،سخنگوي،ساما ...

خلاصه خبر

سخنگوی کمیسیون جهش تولید مجلس با اشاره به اینکه ماده ۷ قانون دولت را مکلف می کند تا مجوزها را تسهیل کند ادامه داد: دولت‌ها اقداماتی را انجام دادند اما اتفاقی نیفتاد، همه مجوز ها ثبت محور هستند یعنی وارد سامانه ای می شوند و درخواست خود را برای راه اندازی کسب و کار ثبت می کنند.
سخنگوی کمیسیون جهش تولید مجلس با اشاره به اینکه بر اساس قانون تمام شرایط برای اخذ مجوز در سامانه درج شده است افزود: فرد باید مشخصاتش را بارگذاری کند و وقتی در سامانه بارگزاری صورت گرفت و ثبت شد بعد از سه روز به صورت خودکار خود سامانه شناسه یکتا می‌دهد و لذا این مجوزها ثبت محور می‌شوند.
وی بیان کرد: برخی از کسب و کارها مانند سلامت، محیط زیست، بهداشت عمومی، اجتماعی فرهنگی و امنیت ملی را مستثنی کرده‌ایم و لذا گفته‌ایم که اینها تایید محور هستند یعنی لازم است مثلا معاونت غذا و دارو تایید کند که آیا فرد مراجعه کننده صلاحیت اخذ مجوز را دارد یا خیر.