خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 29 مهر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

تاکید اتحادیه اروپا بر بازگشت هرچه سریعتر طرفین به مذاکرات برجام

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 04 مهر 1400 - 03:24
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر آغاز فوری و مجدد مذاکرات برجام گفت: فاصله میان ایران و آمریکا باید در این زمینه کاهش یابد.
ايران،مذاكرات،توافق،بازگشت،اتحاديه،وين،مقام،اروپا،خارجي،بورل ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از سفر به نیویورک و ملاقات با دیپلمات‌های ارشد کشور‌های مختلف یادداشتی را منتشر و در آن به نتایج این دیدار‌ها که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفته بود، پرداخت.
در قسمتی از یادداشت وی که در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شده است، بورل به موضوع برجام اشاره و بر آغاز مجدد مذاکرات تاکید داشته است.
بورل با بیان اینکه جلسات نسبتا طولانی با امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران داشته است، افزود: از جمله دستاورد‌های مهم این جلسه دریافت تائیدیه از سوی وزیر امور خارجه ایران بمنظور بازگشت به مذاکرات وین بود.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه درست است وزیر امور خارجه جدید ایران کمتر از یک ماه است که کار خود را آغاز کرده است، مدعی شد: با این وجود باید هرچه سریعتر نسبت به آغاز مجدد مذاکرات وین اقدام و تمامی جوانب توافق هسته‌ای احیا شود.