خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 30 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

کشت ۲۶ هزار تن بذر گندم در لرستان/ ورود کشاورزان غیر بومی ممنوع

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 25 شهریور 1400 - 00:46
خرم‌آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به کشت ۲۶ هزار تن بذر گندم آبی و دیم در این استان طی سال زراعی جاری گفت: ورود کشاورزان غیر بومی به لرستان ممنوع است.
كشاورزي،كشت،لرستان،تومان،مبلغ،حسني،مقدم،كشاورزان،گندم،جهاد،م ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار حسنی مقدم شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد زراعت و بیمه محصولات کشاورزی لرستان از کاشت ۱۹۰ هزار هکتار گندم دیم و ۴۶ هزار هکتار گندم آبی خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری ۲۶ هزار تن بذر گندم آبی و دیم، سازگار با اقلیم متفاوت استان تدارک دیده شده است.
حسنی مقدم بیان داشت: نشریات ترویجی و آموزشی به منظور کشت علمی و اصولی تهیه شده و از طریق استودیو کشاورزی لرستان به صورت ویدئو کنفرانس کلاس‌های آموزشی در خصوص کاشت گندم، جو، کلزا و زعفران با حضور کارشناسان و بهره برداران برگزار شده است.
رئس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه از مبلغ ۱۶۸ میلیارد تومان سرمایه در گردش خرید بذر توسط شرکت‌های بذری ۱۰۰ میلیارد تومان جذب شده است ادامه داد: نیاز کودی و تغذیه مزارع در دستور کار قرار گرفته است.