خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 30 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

تولید ۲۶ عنوان کتاب با محوریت مناطق حاشیه ای کشور تا پایان سال

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 23:52
سنندج- رئیس اداره هنر اجتماعی مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری در سنندج از تولید ۲۶عنوان کتاب با محوریت مناطق حاشیه ای و نواحی منفصل شهری در کشور خبر داد.
هنري،حوزه،نواحي،كردستان،هنرمندان،استان،اجتماعي،پروژه،هنر،شهر ...

خلاصه خبر

رئیس اداره هنر اجتماعی حوزه هنری گفت: بر اساس طرح اولیه انتظار این است که در نهایت در هشت استان تهران، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان ۲۶ عنوان کتاب را تولید و روانه بازار کنیم.
وی در خصوص ویژگی‌های این کتاب‌ها گفت: توجه جدی به ساختارهای حرفه‌ای نگارش کتاب با درونمایه تاریخ شفاهی و بهره مندی از هنرمندان و نویسندگان جوان و با انگیزه به منظور کسب تجربه و دانش بیشتر در خصوص تألیف اینگونه آثار و بیان هنرمندانه و زیبا از استعدادهای نهفته در این محلات به منظور احیای هویت محله و اصلاح تصویر و انگاره‌های ذهنی ساکنین فعلی این سکونتگاه‌ها و نیز شهروندان پیرامون و مسئولین شهری نسبت به ظرفیت‌های بومی محلات محروم، افزایش سرانه خدمات فرهنگی و هنری و توزیع عادلانه آن از اهداف است که در این پروژه‌ها به دنبال تحقق آن هستیم.