خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 30 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

لزوم تقویت روحیه کارآفرینی در دختران جوان و فارغ التحصیل

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 23:36
وبینار آموزشی «زنان کارآفرین، الگوها و دورنمای نوین کسب و کار» ویژه دانشجویان، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دختر برگزار شد.
زنان،كارآفرين،انجمن،گيلان،كسب،دانشجويان،استان،فعاليت،سازمان، ...

خلاصه خبر

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین، با اشاره به عضویب ۱۱۱ نفر در این انجمن از سراسر کشور، تصریح کرد: اعضا سرمایه ما هستند و در حال حاضر سه نمایندگی در استان های گیلان، گلستان و کرمانشاه داریم.
رئیس هیئت مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین، شناسایی زنان صاحب کسب و کار و تقویت شبکه زنان کارآفرین در قالب بازدید از کسب و کارها در استان ها را رویکرزد انجمن زنان کارآفرین دانست و عنوان کرد: به دنبال تشکیل بانک اطلاعات زنان صاحب کسب و کار و کارآفرین و ایجاد روحیه کارآفرینی در دختران هستیم.
معاون دفتر امور بانوان گیلان، از فعالیت ۹۶ صندوق خرد زنان روستایی در استان خبر داد و گفت: ۲۶۲۷ نفر در این صندوق ها عضویت دارند.
معاون دفتر امور بانوان گیلان، با اشاره به راه اندازی سامانه انتخاب زنان کارآفرین در معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: استان گیلان در هر ۱۰ دوره برگزار شده دارای نماینده بوده و تاکنون ۱۴ زن کارآفرین گیلانی به انتخاب مردم معرفی شدند که هفت زن روستایی و هفت زن شهری بودند.
وی کسب و کارهای جدید را موجب رشد اقتصادی دانست و اظهار کرد: باید فارغ التحصیلان دانشگاهی را از کارجو به کارآفرین تبدیل کنیم و ظرفیا بازار کار در استان و کشور را بالا ببریم.
وی کارآفرینی را نیازمند چهار مولفه «همخوانی بنیانگذار - بازار»، «همخوانی مشکل - راهکار»، «همخوانی ایده - بازار» و «همخوانی محصول - بازار» دانست و بیان کرد: مهارت های زندگی از جمله خودآگاهی، تفکر خلاق، حل مسئله، ابراز وجود، کنترل استرس، همدلی، تفکر نقادانه، تصمیم گیری، برقراری ارتباط، کنترل هیجانات منفی، شهروندی و حفظ محیط زیست لازمه کارآفرینی است.
به گزارش ایسنا، این نشست از سوی انجمن زنان کارآفرین و با همکاری معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان برگزار شد.