خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 30 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

مالکی:ما پیگیر و درخواست کننده برای ارائه خدمات حقوقی به اقشار آسیب پذیر در جامعه هستیم

ایسنا | سیاسی | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 23:35
دفتر مشاوره و راهنمایی اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز مستقر در کانون اصلاح و تربیت تهران افتتاح شد.
كانون،وكلاي،دادگستري،معاضدت،اداره،قضايي،تهران،تربيت،اصلاح،مر ...

خلاصه خبر

دفتر مشاوره و راهنمایی اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز مستقر در کانون اصلاح و تربیت تهران افتتاح شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، مراسم افتتاح دفتر راهنمایی اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز مستقر در کانون اصلاح و تربیت تهران با حضور جلیل مالکی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس کانون اصلاح و تربیت استان تهران، اسماعیل حسن زاده، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران ، حجت الاسلام والمسلمین فیرزوجایی، معاون قضایی دادستان استان تهران همچنین اصغرفتحی، معاون قضایی مدیر کل سازمان امور زندان های استان تهران، حسین طالع رئیس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز و تعدادی از وکلای اداره معاضدت قضایی، برگزار شد و رسماً دفتر راهنمایی اداره معاضدت مستقر در کانون اصلاح و تربیت تهران افتتاح شد.
مالکی در پایان گفت: تاسیس دفتر راهنمایی اداره معاضدت مستقر در کانون اصلاح و تربیت بسیار مبارک است.
در ادامه این جلسه حسین طالع رئیس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز گزارشی از اقدامات صورت گرفته معاضدتی به مددجویان (زندانها) در راستای انعقاد تفاهم نامه با اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی تهران از سوی اداره معاضدت قضایی بیان کرد.
حسین طالع آمار خدمات اداره معاضدت به مددجوان به شرح زیر بیان کرد:
علاوه بر آمار بالا ماهانه حدود ۸۰ مددجو که در مرخصی به سر می برند و یا اقوام نسبی درجه اول آنها با معرفی نامه از زندان به اداره معاضدت مراجعه و نسبت به استفاده از خدمات مشاوره حقوقی و وکیل معاضدتی در پرونده اقدام می نمائد
این اداره همواره با توجه به شرایط ویژه اینگونه افراد بدون نوبت و در اسرع وقت نسبت به بررسی پرونده اقدام می نمائید.
ضمناً با تأسیس کلینیک حقوق شهروندی در اداره معاضدت قضایی کانون وکلای مرکز علاوه بر وظایف مندرج در قانون وکالت که صرفاً بایستی در پرونده های حقوقی مشاوره و قبول وکالت نمایند.
در مجموع دفاتر معاضدتی در ندامتگاه ها علیرغم شرایط خاص کرونا در کشور و این اداره ماهانه بیش از ۸۰۰ نفر مددجو در زمینه مشاوره رایگان حقوقی و همچنین اعطای وکیل معاضدتی جهت دفاع از موکل در پرونده خدمات رایگان ارایه می نماید.