خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 31 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

پاسخ غریب‌آبادی به ادعای آزار جسمی یک بازرس آژانس اتمی در ایران- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 23:13
نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با اشاره به اینکه احتمالا بازرسان آژانس تشدید اقدامات حفاظتی را آزار جسمی تعبیر کرده‌اند، تأکید کرد کارکنان سازمان انرژی اتمی ایران هرگز چنین قصدی نداشته و صرفاً وظایفشان را انجام می‌دهند.
آژانس،ايران،بازرسان،دائم،اتمي،نماينده،انرژي،همكاري،اعلام،حفاظتي

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه‌ای در خصوص حواشی منتشر شده درباره ادعای یکی از بازرسان آژانس مبنی بر آزار جسمی در جریان بازرسی در ایران اعلام کرد که با توجه به چند مورد عملیات‌ تروریستی و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای کشورمان، سیاست حفاظتی تاسیسات هسته‌ای از چند ماه پیش تغییر کرده و این سیاست‌ها و اقدامات جدید حفاظتی شامل چگونگی بازرسی از بازرسان آژانس هم شده است.
نماینده دائم ایران ادامه داد: همزمان به آژانس هم خواستیم که به بازرسان توصیه کند به خاطر حساسیت موجود و سوابق خرابکاری، نهایت همکاری را با ماموران حفاظتی تأسیسات هسته‌ای داشته باشند.
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ایران بیش از 20 درصد بازرسی‌های آژانس را می‌پذیرد و بیش از 70 بازرس که تقریبا 30 درصد بازرسان آژانس هستند فقط روی ایران کار می‌کنند.