خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 31 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

صنعاء: اظهارات رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا فرار رو به جلو است

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 23:06
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن به اظهارات رئیس سازمان امنیت ملی آمریکا که یمن را یکی از عوامل تهدید تروریستی علیه آمریکا دانست، پاسخ داد و آن را «فرار رو به جلو از شکست فاجعه‌بار افغانستان» خواند.
آمريكا،يمن،تروريسم،دولت،تروريستي،افغانستان،ملي،امنيتي،خارجه، ...

خلاصه خبر

هاینز دوشنبه پیش مدعی شد که کشورهایی چون یمن، سومالی، سوریه و عراق عامل اصلی تهدید تروریستی علیه آمریکا هستند و در حال حاضر افغانستان، چنین تهدیدی به شمار نمی‌رود.
به نوشته وبگاه «۲۶ سپتامبر» وزیر خارجه یمن تاکید کرد که این موضع مورد انتظار جناح افراطی در دولت آمریکا، چیزی جز تلاش برای فرار رو به جلو از شکست فاجعه بار سیاست نظامی و امنیتی آمریکا در افغانستان با بهانه‌تراشی‌ها و دلایل واهی برای تدارک جنگی جدید علیه به اصطلاح تروریسم نیست.
رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا دوشنبه پیش با اشاره به این‌که، مقامات امنیتی آمریکا شرایط افغانستان مبنی بر امکان بازگشت گروه‌های تروریستی به این کشور را زیر نظر دارند، مدعی شده بود که هیچ نگرانی از انجام حملات تروریستی در آمریکا توسط این گروه‌ها وجود ندارد.
هاینز تصریح کرد: «افغانستان اولویت امنیتی ما نیست، بلکه یمن، سومالی، سوریه و عراق به‌دلیل وجود تهدیدهای تروریستی در اولویت ما هستند».