خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 31 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

قمی ها برای تکمیل پروند بیمه سلامت خود اقدام کنند

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 22:54
مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت برای تکمیل پرونده افراد عضو بیمه سلامت استان در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از کلیه دارندگان بیمه سلامت درخواست داریم که برای تکمیل پرونده خود و گنجاندن آدرس دقیق خود به سامانه مراجعه نمایند تا از خدمات پزشک خانواده و نظام ارجاع بهره‌ مند شوند.
بيمه،سلامت،پزشك،نفر،طرح،مركز،مراكز،درمانگاه،ارجاع،پزشكان،مرا ...

خلاصه خبر

دکتر محمد رضا فخاریان قمی امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در گذشته بیمه شدگان سلامت تنها در بیمارستانهای دولتی خدمات می گرفتند اما با طرح جدید پزشک خانواده از پزشکان طرف قرارداد با ما می‌توانند خدمات دریافت نمایند اما مستلزم آن است که در ابتدا پزشک خانواده آنها را به پزشکان متخصص دیگر ارجاع دهد متاسفانه بسیاری از افرادی که بیمه سلامت را دارند آدرس دقیق و کامل خود را در سامانه درج نکرده اند بند که در طرح جدید ما نیازمند آن هستیم که کلیه افرادی که دارنده بیمه سلامت هستند با مراجعه به سامانه اقدام به درج آدرس جدید و یا دقیق خود نمایند به همراه شماره تلفن خود.
وی با اشاره به این‌که ۵۴۶ مرکز در قم با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند، افزود: ۱۳۲ مطب پزشک عمومی، سه مطب فلاشیپ، ۸۲ پزشک متخصص، ۲۴ پزشک فوق تخصص، ۱۴۵ داروخانه، ۲۴ آزمایشگاه، ۳۵ مرکز فیزیوتراپی، ۶ مرکز جراحی محدود، ۹ بیمارستان و ۲۰ مرکز تصویربرداری از جمله این مراکز هستند.
وی اضافه کرد: یک مرکز رادیوتراپی، ۱۴ دندانپزشک، ۲۲ درمانگاه خصوصی، ۲ درمانگاه دولتی دانشگاهی، ۸ درمانگاه تخصصی، ۳ درمانگاه دولتی غیرتخصصی، ۱۲ درمانگاه خیریه، ۶ مرکز ترک اعتیاد، ۱۴ مرکز بهداشتی درمانی روستایی و ۳۵ مرکز بهداشتی درمانی شهری از دیگر مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت می‌باشند.
وی بیان کرد: داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، تصویربرداری، درمانگاه و پزشکان به‌صورت صد درصد نسخه‌پیچی الکترونیکی انجام می‌دهند، ولی نسخه‌نویسی الکترونیک در مراکز طرف قرارداد ۵۴ درصد است.
لزوم ارائه نشانی و شماره تلفن اعضای صندوق بیمه سلامت همگانی