خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 01 مهر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

رئیس کمیسیون اروپا از افزایش کمک بشردوستانه به افغانستان خبر داد

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 22:41
رئیس کمیسیون اروپا امروز (چهارشنبه) گفت، اتحادیه اروپا و ناتو تا پایان ۲۰۲۱ یک اعلامیه مشترک در خصوص شراکت دوجانبه منتشر خواهند کرد. او همچنین از افزایش کمک بشردوستانه به افغانستان خبر داد.
اروپا،اتحاديه،كميسيون،رئيس،فون،مشترك،ارائه،كشورهاي،سخنراني،دُ ...

خلاصه خبر

او این سخنرانی را مقابل نمایندگان پارلمان اروپا انجام داد.
این دهمین سخنرانی سالانه رئیس کمیسیون اروپا و دومین سخنرانی اورزولا فون درلاین در مقام ریاست کمیسیون اروپا بود.
نمایندگان پارلمان اروپا نظرات خود را درباره عملکرد و برنامه‌های کمیسیون اروپا پس از سخنرانی خانم فون‌ درلاین بیان کردند.
قانون آزادی رسانه‌های اروپا سال آینده ارائه می‌شود
اتحادیه اروپا توان دفاعی خود را تقویت می‌کند
بر همین اساس او با تاکید بر لزوم ایجاد اتحادیه دفاعی اروپا اعلام کرد که اجلاس دفاعی اروپا در سال ۲۰۲۲ از سوی ریاست جمهوری فرانسه برگزار خواهد شد.
اتحادیه اروپا کمک‌های بشردوستانه خود را به افغانستان ۱۰۰ میلیون یورو افزایش می‌دهد
رئیس کمیسیون اروپا ضمن هشدار نسبت به وقوع خطر قحطی و فاجعه انسانی در افغانستان تاکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان در کنار مردم افغانستان خواهد بود.
رئیس کمیسیون اروپا با یادآوری این که اتحادیه اروپا آماده انجام هرگونه اقدامی در زمینه مقابله با تخریب محیط زیست جهان است توضیح داد که اتحادیه اروپا سالانه ۲۵ میلیارد دلار در زمینه مقابله با بحران زیست محیطی به کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند و تا سال ۲۰۲۷ نیز ۴ میلیارد یوروی دیگر به این کمک افزوده خواهد شد.
اتحادیه اروپا باید رهبر جهان در زمینه تولید نیمه‌رساناها شود
۷۰۰ میلیون دُز واکسن به ۱۳۰ کشور جهان تحویل دادیم
رئیس کمیسیون اروپا گفت که تا کنون بیش از ۷۰۰ میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ در ۲۷ کشور عضو توزیع شده است و همچنین اتحادیه اروپا ۷۰۰ میلیون دُز دیگر را به بیش از ۱۳۰ کشور در سراسر جهان تحویل داده است.
خانم فون‌ درلاین همچنین اعلام کرد که اتحادیه اروپا تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۲۵۰ میلیون دُز و تا اواسط سال ۲۰۲۲ نیز ۲۰۰ میلیون دُز دیگر به کشورهای کم درآمد تحویل می‌دهد.
فون درلاین همچنین از سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا برای ایجاد ظرفیت تولید ۱ میلیارد دُز واکسن کرونا با فناوری ام‌آران‌ای در آفریقا خبر داد.
اروپا در زمینه واکسیناسیون در جهان پیشرو است
رئیس کمیسیون اروپا گفت: «امروز اروپا در زمینه واکسیناسیون در جهان پیشرو است.
بیش از ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسال اروپا کاملا واکسینه شده‌اند.
ناتو و اتحادیه اروپا اعلامیه مشترک همکاری ارائه می‌کنند
و به همین دلیل است که ما با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو بر روی اعلامیه مشترک جدید اتحادیه اروپا و ناتو که قرار است قبل از پایان سال ارائه شود، همکاری می‌کنیم.