خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 30 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

زیرساخت‌های سینمایی مشهد باید تقویت شود/ متولی فعالیت‌های سینمایی نمی‌شویم

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 22:13
شهردار مشهد با اشاره به لزوم تقویت زیرساخت‌های سینمایی مشهد گفت: شهرداری مشهد در حوزه سینمای نوین و انیمیشن که بخش خصوصی کمتر توان ورود به آن را دارد، در صورت عزم در دولت و متولیان اصلی از آن حمایت خواهد کرد اما این‌که متولی آن باشیم را قبول نداریم.
مشهد،امام،رضا،شهر،خادم،حرم،حوزه،زائر،صفات،حمايت،هنر،فيلم،مجا ...

خلاصه خبر

ما معتقدیم اگر مضجع شریف و نورانی حضرت رضا(ع) در مشهد نبود، امروز مشهد در چنین سطحی از رشد و پیشرفت قرار نداشت.
معتقدم دلیل جمعیت‌پذیری و رشد مشهد و هویت آن امام هشتم(ع) است.
پیاده‌سازی طرح خادم، زائر، مجاور
شهردار مشهد با اشاره به این‌که برخی به افرادی که به مشهد مشرف می‌شوند، می‌گویند زائر و برخی می‌گویند گردشگر، اظهار کرد: سوال این است که چرا در زمان بسته‌بودن حرم مطهر رضوی به دلیل شیوع ویروس کرونا، هتل‌دارها و رستوران‌دارها اعتراض کردند؟
باید گفت که اعتراض این افراد به بسته‌شدن حرم نشان می‌دهد که افرادی که به مشهد سفر می‌کنند، زائر هستند نه گردشگر.
همچنین تأکید دیگر ما بر خادم بودن است اما معتقدیم خادم بودن تنها به جفت‌کردن کفش و دربانی حرم مطهر نیست بلکه هتل‌دار، اتوبوس‌ران، هنرمند و هر فردی که در مشهد خدمتی ارائه می‌دهد، خادم است و لباس خادمی نه بر تن بلکه بر روح دارد.
وی خاطرنشان کرد: چرا فردی به‌ عنوان خادم زمانی که لباس مشکی خادمی را در فضای حرم به تن می‌کند عوض می‌شود، مهربان می‌شود، تعظیم و تکریم می‌کند و در مجموع در فضای حرم فرد دیگری می‌شود اما لباس را که از تن خارج می‌کند، تغییر می‌کند و آن صفاتی که در هنگام حضور در حرم مطهر ظهور یافته کم‌رنگ می‌شود، به صورتی که گویا چیزی در حرم جا گذاشته است؟
صبح که لباس‌ به‌ تن می‌کنند، تصور نمی‌کنند که لباس خادمی را به تن کرده‌اند؟
بر همین اساس است که ما در مدیریت شهری به دنبال ترویج سبک زندگی خادم، زائر و مجاور در شهر مشهد هستیم.
ما می‌گوییم با توجه به همان پشتوانه هویتی، شاخص جهان‌شهر مشهد صفات امام رضا(ع) است.
آن‌ هنگام مشهد نیز حرم‌شهر می‌شود.
آن‌ وقت است که شهر مشهد مشهد الرضا(ع) می‌شود؛ نه اینکه دائم روی تابلوها و بیلبوردها نوشته شود مشهدالرضا(ع).
هزار بار این جمله را بنویسیم و صدها فیلم هم بسازیم که حرم در آن دیده شود، این شهر مشهدالرضا(ع) نمی‌شود تا زمانی که صفات امام رفتار مردم شود.
اگر فیلمی در خصوص جهان‌شهر مشهد با هدف تسری صفات امام رضا(ع) به جامعه و ترویج سبک خادم، زائر و مجاور باکیفیت خوب تولید شود به سهم خود از آن حمایت خواهیم کرد.
در مجموع در حوزه فرهنگ و هنر بر تسری صفات امام رضا(ع) به شهر و سبک زندگی خادم، زائر و مجاور تاکید داریم و در این مسیر از هنرمندان و فعالان حوزه سینما حمایت خواهیم کرد.