خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 31 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

ضرورت تفکیک بخش کسب‌وکار از حاکمیت

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 21:54
فاطمی امین با تاکید بر ضرورت تفکیک کسب و کار از حکمرانی، آمیختگی این دو را یک آفت در سازوکار دولتی توصیف کرد.
تجارت،صنعت،معدن،بازرگاني،معاون،داخلي،حوزه،وزارت،توسعه،معاونت ...

خلاصه خبر

گفتنی است دراین جلسه فاطمی امین در احکام جداگانه‌ای سید مهدی نیازی را به عنوان «معاون طرح و برنامه»، علیرضا پیمان پاک را به عنوان «معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران»، علی نبوی به عنوان « دستیار ویژه و رئیس ستاد راهبری شرکت‌ها و موسسات غیرحاکمیتی تحت پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت»، صدیف بیگ‌زاده به عنوان « سرپرست معاونت بازرگانی داخلی» و یونس سلمانی به عنوان «مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری» معرفی کرد.
سید مهدی نیازی از مدیران باسابقه وزارت صنعت، معدن و تجارت است که پیش از این در مناصب مختلف مدیریتی حوزه برنامه‌ریزی، صنعت و تجارت خارجی فعالیت داشته است؛ معاون دفتر ماشین سازی و نیرو محرکه، مدیرکل دفتر آمار و فرآوری داده‌ها، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات، دستیار ارشد معاونت امور صنایع و دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از جمله سوابق معاون طرح و برنامه وزارت صمت است.
دربخش دیگر این جلسه از زحمات سعید زرندی (معاون پیشین طرح و برنامه)، حمید زادبوم ( رئیس پیشین سازمان توسعه و تجارت ایران)، عباس قبادی ( معاون پیشین بازرگانی داخلی) و احمد تشکینی ( مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری) قدردانی شد.