سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نظامیان صهیونیست نمازگزاران را از حرم ابراهیمی بیرون کرده و آنجا را تعطیل کردند

فارس | بین‌الملل | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 20:54
نظامیان صهیونیست با حمله به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل نمازگزاران را از آنجا بیرون کرده و آنجا را به بهانه اعیاد یهودی را تعطیل کردند.
مسجد،ابراهيمي،اشغالگر،الخليل،نمازگزاران،يهودي،رژيم،قرار،حرم، ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، افسران و نظامیان رژیم اشغالگر بعد از ظهر امروز چهارشنبه با هتک حرمت مسجد ابراهیمی با کفش به داخل مسجد حمله کردند و نمازگزاران را از آنجا بیرون کردند.
به گزارش فلسسطین الیوم، نمازگزاران و کارکنان اوقاف از هجوم سربازان اشغالگر که آنها را مجبور به ترک مسجد کردند شوکه شدند.
این مسجد بعد از مسجد الحرام، مسجد النبی و مسجد الاقصی چهارمین مسجد قدیمی جهان اسلام است و نزدیک به ۱۲ هزار نفر گنجایش دارد.
آرامگاه حضرت ابراهیم (ع)، نیز در این مسجد قرار دارد.
پس از اقدام «باروخ گلدشتاین» صهیونیست تندرو در سال ۱۹۹۴ و به گلوله بستن نمازگزاران فلسطینی در این مسجد و به شهادت رساندن ۲۹ نفر از آن‌ها و مجروح کردن ۱۵۰ نفر از آن‌ها، این مسجد از سوی صهیونیست‌ها تعطیل شد اما پس از بازگشایی مجدد، رژیم صهیونیستی آن را به دو بخش مسلمانان و یهودیان تقسیم و بخش عمده‌ این مسجد را در اختیار یهودیان قرار داد.