سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

شهردار اردبیل: پیگیر اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای خبرنگاران اردبیلی هستیم- اخبار اردبیل - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 20:30
گروه استان‌ها - شهردار اردبیل گفت: با پیگیری‌های نایب رییس مجلس خبرنگاران واجد شرایط اردبیل برای ثبت‌نام در سامانه اقدام ملی مسکن باید ابتدا عضو شوند که احداث نزدیک به 30 واحد در شهرک اندیشه فاز چهارم در نظر گرفته شده است.
اردبيل،شوراي،شهر،شهرداري،توجه،شهردار،زمينه،صفري،انتظار،عضو،ا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، امروز در حالی جلسه شورای شهر اردبیل برگزار شد که محمود صفری شهردار اردبیل در این جلسه برای نخستین بار به عنوان سکاندار شهردار اردبیل حضور داشت، همچنین برگزاری این جلسه در موعد مقرر آغاز و برخی متون لایحه مورد موافقت و برخی دیگر نیز با مخالفت اعضای شورای شهر و شهردار اردبیل مواجه شد.
لزوم جذب اعتبار باقی‌مانده تا پایان شهریورماه
جواد انصاری رئیس شورای شهر اردبیل نیز در ادامه بیان کرد: انتخاب شورای شهر اردبیل در ارتباط با انتخاب شهردار اردبیل در تاریخ 20 مرداد ماه رقم خورد که حکم تنفیذی در این تاریخ اهدا شد و در ارتباط با برخی مسایل اعم از عدم جذب 60 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی ناوگان شهری جلساتی برگزار شد که با توجه به این که آقای جمالی‌نژاد در این زمینه گلایه‌مند بود که تمامی استان‌ها به جز اردبیل اعتبارات را جذب کرده‌اند، بنابراین در این زمینه باید تمام سعی و تلاش خود را برای جذب اعتبارات به کارگیریم.
عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: تلاش‌های شهردار اردبیل در این زمینه بسیار حائز اهمیت بوده که 30 میلیارد تومان اسناد خزانه و مابقی وام تضمین شده بانک با سود چهار درصد است.
سلامت صفری دبیر شورای شهر اردبیل نیز در ادامه اظهار کرد: نخستین جلسه شورای شهر اردبیل با حضور شهردار اردبیل برگزار و نخستین نطق در شورای ششم که باید به آن پرداخته شود نیاز به ورود به بسترهایی همچون موضوع زیرساختی دارد.
صفری اظهار کرد: نیاز است تا بازدیدهای میدانی دسته‌جمعی شورای شهر از مناطق مختلف اردبیل و برگزاری جلسات جمع‌بندی در همان مناطق و محلات برگزار شود تا با مردمداری محقق شود.
صفری افزود: نیاز است تا با جهت تغییر در اختیارات شورای شهر و شهرداری، مبارزه با فساد اداری در شورا محقق شود و تکمیل سامانه شهرداری الکترونیکی در اولویت قرار گیرد تا دروازه‌های فساد بسته شود و مردم بتوانند ارتباط سالم را ادامه دهند.
عضو شورای شهر اردبیل افزود: پرداخت حق و حقوق کارکنان، بازنشستگان، پیمانکاران و اصناف باید به موقع پرداخت و نسخه عادلانه در این زمینه انجام شود و با توجه به این که بهسازی معابر و لکه‌گیری محلات و کوچه‌ها وضعیت نامناسب دارد، انتظار داریم شهردار اردبیل در این زمینه جدول اولویت‌بندی ارائه دهد.
لزوم اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای خبرنگاران
سیدمحمد میرهاشمی نایب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: طبق نظر کمیسیون از طرف شهردار اردبیل و وزارت راه و شهرسازی تخفیف به اقشار کم درآمد جامعه ارائه می‌شود.