خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 31 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

افتتاح خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 20:24
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی، خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه را افتتاح کردند تا ظرفیت های علوم انسانی به عرصه قانون گذاری و سیاست گذاری راه یابد.
حوزه،خلاق،نوآوري،حكمراني،تحول،مجلس،خلاقيت،شوراي،اسلامي،رييس، ...

خلاصه خبر

می باید ظرفیتی فراهم شود تا برای مسائل کلان و راهبردی کشور راه حل های نوآورانه دخیل و اجرایی شود.
همچنین در حوزه کشاورزی نیز باید سازو کارهای خلاقانه و نوآورانه در این حوزه تحول آفرینی کنند.
رییس ستاد توسعه صنایع نرم و خلاق، یکی از مهم ترین رسالت های شرکت های خلاق و صنایع فرهنگی حوزه علوم انسانی را همین موضوع دانست و گفت: اینکه نوآوری و تحول چگونه به متن حکمرانی وارد شود کار مهمی است که به دست فعالان دانش آموخته و نوآور شرکت های خلاق در حوزه علوم انسانی محقق می شود.
ستاری، استفاده از ظرفیت های نهفته علوم انسانی را در حوزه آموزش و پرورش و پژوهش های کارآمد حائز اهمیت دانست و بیان کرد: پژوهشگاه ها و دانشگاه ها برای اثرگذاری در حل مهمترین چالش ها و مسائل کشور به حلقه وصل شرکت های خلاق و مراکز نوآوری و خانه های خلاق نیاز دارند و امیدوارم این خانه خلاق و نوآوری، بتواند زمینه ساز تحول آفرینی قابل توجهی در عرصه قانون گذاری باشد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می باید تاثیر بخش نواور و خلاق در حکمرانی و مدیریت دیده شود اظهار کرد: ضروری است تا فضای لازم برای نقش آفرینی کسانی که توانمندی دارند و نوآور هستند فراهم شود.
تحول آفرینی خلاق در سیاستگذاری و حکمرانی