خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 30 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

جلسه‌ای پرحاشیه برای انتخاب شهردار

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 19:47
قزوین - مهدی صباغی در حالی به‌عنوان شهردار شهر قزوین انتخاب شد که شورا یکی از پر چالش ترین جلسات پیش روی خود را برگزار کرد.
شهر،شوراي،شورا،رأي،رئيس،نفر،انتخاب،ادامه،اعضاي،عنوان،اسلامي، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر جلسه امروز شورای اسلامی شهر قزوین با دستور انتخاب شهردار قزوین با حدود ۴۰ دقیقه تأخیر در حالی شروع شد که رفت‌وآمد اعضای شورای اسلامی شهر و جلسات دونفره برخی از اعضای شورای شهر تا دقایقی پیش از آغاز جلسه گویای این بود که اعضای شورا هنوز به نفر قطعی برای انتخاب خود نرسیده و هنوز چانه‌زنی‌ها ادامه دارد.
با شروع جلسه فرج‌اله فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با اعلام دستور جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر عنوان کرد: ۹ نفر اعضای شورا در این جلسه شهردار شهر قزوین را از میان ۴ گزینه مهدی صباغی، جواد اسلامی صدر، حسین معصوم و سید مهدی کاظمی انتخاب خواهند کرد.
این موضوع در ادامه به یکی از چالش‌برانگیزترین مباحث شورا تبدیل شد.
حسین صلح‌جو دیگر عضو شورا با انتقاد از مباحث مطرح‌شده عنوان کرد در جلسه غیر علنی شب گذشته نحوه انتخاب بحث شده و نباید بار دیگر و در شرایط علنی در رابطه با مباحث جلسه غیر علنی بحث و گفت‌وگو شود.
اجازه ندادیم دیگران شهردار تعیین کنند
قاسم اللهیاری اما بار دیگر به یکی از مطالب پرحاشیه انتخاب شهردار دامن زد که با واکنش سریع رئیس شورا روبرو شد.
وی در سخنی کوتاه عنوان کرد که رئیس شورا بیان کرده به او رسماً اعلام کرده‌اند که اگر دو نفر از کاندیدها انتخاب شوند قطعاً رد صلاحیت می‌شوند که رئیس شورا با قطع سخنان او گفت صحبت‌های جلسات غیر علنی را در فضای علنی مطرح نکنید.
از رئیس شورا خواهش می‌کنیم این فضا مدیریت شود.
رئیس شورا نیز دوباره با کنار گذاشتن رأی‌ها برگه‌های جدید با مهر شورا را تقدیم اعضا کرد.
وی که با صدای بلند صحبت می‌کرد گفت: چرا باید در وسط جلسه از بیرون فردی تماس بگیرد و به رئیس شورا اعلام کند که رأی‌گیری باید یک مرحله‌ای باشد.
قسم می‌خورم شورا از بیرون مدیریت می‌شود
پس از پایان اخذ رأی مهدی خانی دبیر شورا با اعلام وصول ۹ رأی اعضای شورا عنوان کرد: خدا را شاکر هستیم که امروز در فضایی باز و شفاف، اصحاب رسانه شاهد بحث و تصمیم‌گیری نمایندگان مردم هستند.
فرج اله فصیحی رامندی در پایان این جلسه یادآور شد: مهدی صباغی با ۶ رأی به‌عنوان شهردار قزوین انتخاب شد و امیدواریم با همکاری و همراهی شاهد موفقیت ایشان باشیم.