سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

تشکیل کمیته مشترک برای اجرایی کردن همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری ایران و چین

ایسنا | دانش و فناوری، استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 19:11
رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک برای اجرایی کردن همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری ایران و چین را ارائه کرد.
چين،فناوري،ايران،علمي،كشور،زبان،وزارت،چيني،علوم،پژوهشي،تحقيق ...

خلاصه خبر

وی افزود: از ابتکار به عمل آمده به مناسبت پنجاهمین سال برقراری روابط دو کشور و تشکیل "وبینار گذشته و چشم انداز زبان چینی و چین شناسی در ایران"، خرسندم و امیدوارم این نشست به اهداف خود دست یابد.
وی در ادامه گفت: البته در این بین موسسه کنفوسیوس نیز با حمایت از برگزاری دوره‌ها و اعزام مدرس زبان چینی و نیز تجهیز آنها، در توسعه این کرسی‌ها بسیار فعال بوده است.
همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز از طریق اعزام استاد و تشویق دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، از توسعه زبان و ادبیات فارسی، در دانشگاه‌های چین حمایت کرده و امروزه شاهد فعالیت کرسی‌های زبان فارسی و ایران شناسی در ۱۵ دانشگاه کشور چین هستیم.
رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعتقاد ما بر این است که شناخت بیشتر دو کشور آن هم ما بین نخبگان دانشگاهی بستری برای توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری در سایر زمینه‌ها است.