خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 01 مهر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

کتاب «ماجراجویی در فلسفه برای دختران و پسران بلندپرواز» چاپ شد

مهر | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 18:24
کتاب «ماجراجویی در فلسفه برای دختران و پسران بلندپرواز» نوشته بِرندن اودانوهو با ترجمه شهاب‌الدین عباسی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.
انسان،شماره،كتاب،بلندپرواز،فلسفه،دختران،ماجراجويي،منتشر،فصل، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر،‌ کتاب «ماجراجویی در فلسفه برای دختران و پسران بلندپرواز» نوشته بِرندن اودانوهو به‌تازگی با ترجمه شهاب‌الدین عباسی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است.
نشر نو پیش از این‌کتاب، «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز»، «داستانهای خوب برای دختران بلندپرواز ۲»، «داستان‌های خوب برای پسران بلندپرواز»، «داستان‌های خوب برای کودکان بلندپرواز (قصه‌های واقعی دختران و پسرانی که با ایستادگی به اوج رسیدند)» و «ایده‌های بزرگ برای دختران و پسران بلندپرواز» را منتشر کرده است.
اودانوهو پیش از شروع متن اصلی کتاب، در یک‌صفحه تحت عنوان «فلسفه چیست؟» مقدمه کوتاهی برای کتابش نوشته در آن، گفته ماجراجویی در قلب فلسفه نهفته است.
یک قهرمان متفاوت، انسان چیست؟، ثروت، سیاست، علم به خوب و بد، هوش مصنوعی (AI)، معرفت، غذای فکر، موسیقی هم عنوان ۹ فصل دومین‌بخش کتاب هستند.
ارسطو می‌گوید بهترین توصیف انسان این است که انسان حیوانی خردمند است.
در نظر بعضی از فلاسفه اینکه خودمان را حیوانی خردمند بدانیم به ما امکان می‌دهد که ویژگی‌های خاص انسان را توضیح بدهیم؛ ویژگی‌هایی که موجودات دیگر از آنها بی‌بهره‌اند.
اما چگونه می‌شود فهمید که انسان چیست؟
بنابراین فایده زیادی ندارد که ادعا کنیم سرشت انسان ذاتی ثابت دارد.