سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

جلسه کمیته پیوند اعضا مرکز مسیح دانشوری برگزار شد

فارس | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 18:13
جلسه کمیته علمی پیوند اعضاء مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) بیمارستان مسیح دانشوری به ریاست ولایتی و با حضور پزشکان، متخصصان، کادر درمان این مرکز و همچنین احمدی رئیس شبکه آموزش صدا و سیما برگزار شد.
پيوند،مركز،ريه،بيمارستان،دانشوري،مسيح،قلب،درمان،ولايتي،اقدام ...

خلاصه خبر

مسلم بهادری عضو شورای عالی و شورای علمی مرکز تحقیقات سل و بیماری‌های ریوی مرکز هم در این نشست با تاکید بر این که باید از مرکز مسیح دانشوری به عنوان یکی از مراکز بسیار مهم جهانی پیوند در ایران یاد کرد، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان قطب بیماری‌های صعب‌العلاج کشور به خصوص در زمینه بیماری‌های ریه، کبد، قلب و ...
مطرح است و اقدامات فراوانی را در این مرکز در حوزه پیوند اعضا و با پیوند ریه آغاز کردیم و بعدها پیوند قلب، کلیه، کبد، پانکراس و ...
مسلم بهادری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به عنوان نمونه تعداد پیوند قلب که در این بیمارستان انجام گرفته به تنهایی از تمام کشور بیشتر است و این نشاندهنده آن است که اقدامات مفیدی در این بیمارستان با تدبیر و تلاش محقق گردیده است.
جماعتی افزود: در این مرکز انواع پیوندها در حال انجام می باشد و تاکنون ۱۳۴ پیوند ریه، ۲۹۴ پیوند قلب،۹ پیوند کلیه و قلب، ۲ پیوند قلب و ریه، یک پیوند قلب، کلیه و پانکراس، ۱۷ پیوند کبد ، ۱ پیوند کبد و قلب همزمان به انجام رسیده ضمن آنکه واحد فراهم آوری مسیح دانشوری تاکنون ۲۰۳۰ مورد اهدای عضو از افراد مرگ مغزی را به انجام رسانیده و از جمله به بانک چشم ایران نیز قرنیه هایی از موارد مرگ مغزی اهدا نموده که تاکنون به ۱۵۰ مورد رسیده است.