سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

مقاله خط‌پایان تولید علم نخواهد بود

ایسنا | دانش و فناوری، استان‌ها | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 18:11
معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت:در چرخه تولید علم، مقاله منزلگاه بین راه است و نه مقصد؛ بنابراین پژوهش‌های کارآمد منجر به حل مساله در جامعه و یا مرز شکنی در تولید علم می‌شود و تنها تولید مقاله خط‌پایان تولید علم نخواهد بود.
دانشگاه،فرهنگيان،توليد،مقاله،كشور،علم،چرخه،پژوهشي،پژوهش

خلاصه خبر

دکتر علی‌باقر طاهری‌نیا در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پژوهش در دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: پژوهش و فناوری در دانشگاه فرهنگیان براساس نظام‌های رقابتی ملی، قابل ارزیابی است.
معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: در حوزه برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی، دانشگاه فرهنگیان در کشور مقام سوم را دارد.
وی با بیان اینکه در حوزه مقالات داخلی در کشور بعد از دانشگاه تهران حائز رتبه دوم هستیم، ادامه داد: در سال گذشته دانشگاه تهران یکهزار و ۱۱۰ مقاله داشته و این درحالیست که دانشگاه فرهنگیان با انتشار بیش از ۸۰۰ مقاله مقام دوم را داراست.
طاهری‌نیا با اشاره به اینکه در حوزه کرسی‌های نظریه‌پردازی در پایان سال ۹۹، از دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاه اول کشور تقدیر شد، بیان کرد: البته ظرفیت دانشگاه فراتر از این‌هاست.