خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 31 شهریور 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آمریکا مرتکب نقض فاحش و گسترده حقوق بشر در کشورهای تحت تحریم می‌شود/ جمهوری اسلامی ایران خواستار تشکیل دولتی فراگیر در افغانستان است

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 17:36
بقایی هامانه گفت: شرم آور است که آمریکا به رویکرد اعتیادآمیز خود در اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورهای در حال توسعه ادامه می‌دهد.
افغانستان،حقوق،بشر،ملل،نماينده،سازمان،ايران،ژنو،دائم،خارجي،س ...

خلاصه خبر

سفیر و نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل در ژنو:
به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیل بقایی هامانه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو در دومین روز برگزاری نشست ۴۸ شورای حقوق بشر در سخنرانی خود ضمن تأکید بر پایبندی کشورمان به حمایت از ارتقای حقوق بشر، تصریح کرد: مسئولیت دولت‌ها در حفظ و حراست از حقوق بشر مردمشان امری مفروض است، اما این امر نباید مانع از رسیدگی سازوکار‌های حقوق بشری به نقض فاحش حقوق بشر مردمان یک کشور به دلیل اعمال غیرقانونی دولت‌های دیگر شود.
نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل در ژنو با اشاره به وضعیت ناگوار افغانستان به عنوان نمونه روشنی از نتیجه مداخله نظامی خارجی، میراث ۲۰ ساله مداخله نظامی به رهبری آمریکا در افغانستان را کشتار، ویرانی، افزایش تولید مواد مخدر، نومیدی و تفرقه برشمرد.