خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 01 مهر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

دروغ‌های یک محکوم امنیتی درباره واردات واکسن

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 07:12
علی تاجرنیا از اعضای فعال شبکه آمریکایی موج سبز در فتنه ۸۸ و نیز عضو شبکه اصلاح طلبان در سازمان نظام پزشکی در گفتگو با روزنامه شرق روایتی جهت دار و وارونه از واردات واکسن ارائه داده است.
واكسن،واردات،دولت،روحاني،داخلي،نظام،كرونا،بركت،محقق،محكوم،به ...

خلاصه خبر

او در بخشی از این مصاحبه می گوید:نمکی و وزارت بهداشت زیر بار واردات نمی‌رفتند و نگاهشان به تولید داخلی بود، برای همین آنها صرفا بر همان دستور و سفارش کوواکس اکتفا کردند و قصد هم نداشتند کاری بکنند.
به نظر می‌رسد دلیل تمایل‌نداشتن برای خرید واکسن از خارجی‌ها این بود که برکت در ازای هر دُز واکسن، ۲۰۰ هزار تومان گرفته بود که اگر بخواهیم برای ۱۲۰ میلیون واکسن حساب کنیم، برکت از صندوق دولت عددی بالای یک میلیارد دلار از محل اعتبارات دولتی گرفت!
این عضو ستادی جبهه اصلاحات در حالی به وارونه‌سازی واردات واکسن و مخالفت وزارت بهداشت با واردات اشاره می کند که احتمالا فراموش کرده است که او و رفقایش در سازمان نظام پزشکی با تبدیل این نهاد صنفی به یک حزب سیاسی به وزیر بهداشت نامه زده و او را تهدید کرده بودند که حق ندارد از روسیه واکسن وارد کند!
این دسته سیاسی پر ادعا در اوج بیماری کرونا به جای تلاش برای حل مشکل واردات واکسن سرشان به نگارش و امضای نامه به بشار اسد با مضمون محکوم کردن دولت سوریه گرم بود!