خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وضعیت ساختار عتبات عالیات باید روشن شود/ نمی‌توان بیمه و تغذیه زائران را نادیده گرفت

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
نماینده، ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی خواستار روشن شدن وضعیت ساختار عتبات عالیات شد و بر لزوم توجه به توانمندسازی مجموعه فعال در حوزه گردشگری دینی تأکید کرد.
توانمند،المسلمين،سازمان،برنامه،امور،ايراني،سفر،تصريح،ديني،خو ...

خلاصه خبر

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت:
وی با اشاره به رقابتی که دراعزام زائر به عتبات میان آزادبر‌ها و سازمان حج وزیارت وجود دارد، تاکید کرد: در این شرایط رقابتی باید به گونه‌ای خدمت رسانی به زائران را مدیریت کنیم که رغبت مردم به این حوزه روزبه‌روز بیشتر شود و جلوی سودجویی در سفر‌های زیارتی را بگیریم و از حقوق زائران دفاع کنیم.
نماینده، ولی فقیه با اشاره به توانائی‌های آقای رشیدیان رئیس جدید سازمان حج وزیارت، ابراز امیدواری کرد در دوره ایشان ساختار عتبات متحول و این سازمان وظیفه سیاست گذاری و نظارت را عهده دار شود و شرکت شمسا نیز با بکارگیری نیرو‌های توانمند برای سفر عتبات برنامه ریزی مناسب‌تری ارائه دهد.
نماینده، ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی اطلاع رسانی در حوزه عتبات را ضعیف خواند و خواستار آموزش نیرو‌های جوان و با استعداد با هدف ارائه خدمات مختلف به زائر با بهره گیری از امکانات روز شد.
وی با تاکید براینکه نیرو‌های آموزش ندیده نباید به عتبات اعزام شوند، افزود: زائر برای این سفر هزینه پرداخت می‌کند و سوءاستفاده از احساسات پاک دینی او برای توجیه مشکلاتی که در عتبات وجود دارد، خطاست و باید از امکانات موجود به نفع زائر استفاده کرد.
وی با بیان اینکه زائران ایرانی نیز باید قبل از سفر نسبت به شرایط عراق توجیه شوند، خواستار ارائه بسته‌های متنوع برای سفر‌های زیارتی شد و گفت: باید با اطلاع رسانی مناسب و استفاده از ۲۵۰۰ دفتر زیارتی درسراسر کشور برای جذب زائر تلاش و با سازماندهی دقیق و روزآمد شرایط بهتری را برای زائران فراهم کنیم.
وی بر لزوم تعامل با تولیت‌ها و عتبه‌های مقدس در عتبات عالیات تاکید کرد و اظهار داشت: می‌توان علاوه بر استفاده از ظرفیت و امکانات عتبه‌ها، با مدیریت مناسب و برنامه ریزی جدی امکاناتی را در برخی اماکن زیارتی فراهم کرد و بر رضایتمندی زائران افزود.