خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 13 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

هدف آمریکا نابودی توان موشکی ایران است/ برای پیشرفت باید شبانه‌روزی و جهادی کار کنیم

مشرق | سیاسی | جمعه، 01 مرداد 1400 - 00:06
مشاور فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران گفت: در حوزه پهپاد در جهان مطرح هستیم و در منطقه غرب آسیا قدرت برتریم اما هر روز باید برای پیشرفت بیشتر تلاش کنیم.
نيروي،هوايي،شهيد،عراق،ايران،عباس،دوران،اسلامي،جمهوري،دشمن،فر ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، سرتیپ دوم خلبان حسین چیت‌فروش، امشب به مناسبت سالگرد شهادت «شهید عباس دوران» در باغ‌موزه دفاع مقدس با بیان اینکه در تمام شلوغی‌های جهان معتقدم راه شیعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی حق است و خون شهدای ما پایمال نخواهد شد اظهار کرد: هیچ یک از شهدا با یکدیگر فرقی ندارند، هر کدام در یک مجموعه پیوسته هستند و نقش خود را در لباسشان ایفا کردند.
وی با بیان اینکه جایگاه حرکت شهید عباس دوران به خوبی تشریح نشده است افزود: ما فقط ۱۷ شهید خلبان قبل از جنگ داریم که در کردستان شهید شدند.
از طرح‌های ارتش به ویژه نیروی هوایی بود افزود: در فتح‌المبین ۲۰ هزار نفر اسیر گرفتیم و شکست پشت شکست برای دشمن رقم خورد تا در دو عملیات ۴۰ هزار نفر اسیر از دشمن گرفته شود.
روایت رشادت و ایثار شهید عباس دوران
چیت‌فروش گریزی به اجلاس سران عدم تعهد به میزبانی بغداد زد و گفت: برگزاری کنفرانس در بغداد با هدف تحقیر ایران انجام می‌شد و می‌توانست نتیجه آن پیروزی صدام باشد، وزارت امور خارجه نامه‌نگاری‌هایی را برای جلوگیری از برگزاری این اجلاس در بغداد آغاز کرد اما موفق نشد و در نهایت برای مقابله، تنها راهکار یک اقدام نظامی شناخته شد.
چیت‌فروش با بیان اینکه آنها الگو ماندند تا ما امروز از آنها سخن بگوییم گفت: شهیدبابایی با عمل خود مسلمان و اسلام را نشان داد، او مغز متفکر بود و امروز گزارش‌های او برای انقلاب ثروت است.
وی با بیان اینکه جریان ضد انقلاب امروز به دنبال تغییر واقعیت‌هاست اما یقین بدانید آینده جهان از آن شیعه است گفت: قبل از انقلاب نیروی هوایی به طور کامل به خارج وابسته بود و واشنگتن به تمسخر می‌گفت که دو ماه دیگر نیروی هوایی می‌خوابد اما ما تجهیزات را زودتر از همه ساختیم.