خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 08 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

خوزستانی‌ها با دو رنج اصلی

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 23:52
جوانی نوشت: با آغاز حرکت‌های ‌جهادی شبانه‌روزی بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌های دارای توان و امکان آبرسانی و همچنین تصمیم‌های حکومتی، این رنج و مشکل مردم خوزستان روند کاهشی به خود گرفته است.
خوزستان،ايران،رنج،عناصر،مشكلات،استان،دروغين،شريف،تروريستي،به ...

خلاصه خبر

اکنون استان پر افتخار خوزستان و مردمان اصیل، با نجابت و سرافرازش از هر قوم و قبیله‌ای با گویش‌های زبانی و آیین‌های متنوع فرهنگی، همانند عرب، بختیاری، لر، شوشتری، دزفولی، بهبهانی، ترک، قشقایی و دیگر اقوام با رنج‌ها و مشکلاتی مواجه هستند که در این میان دو رنج بیش از هر چیز دیگری، خوزستانی‌ها را رنجور و دچار مشکلات طاقت‌فرسای فراوان کرده است:
۱- رنج کم‌آبی و بعضاً بی‌آبی در برخی از مناطق این استان پهناور و پرجمعیت،
خوشبختانه بر اساس گزارش‌های معتبر، با آغاز حرکت‌های ‌جهادی شبانه‌روزی بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌های دارای توان و امکان آبرسانی و همچنین تصمیم‌های حکومتی، این رنج و مشکل مردم خوزستان روند کاهشی به خود گرفته و امید آن است که اولاً در روزهای آینده هیچ خوزستانی رنجور بی‌آبی نباشد و ثانیاً با تصمیمات درست حکومتی برای حل بلندمدت موضوع آب در استان‌های دارای کم آبی و تنش‌های آبی و از جمله استان خوزستان، دیگر شاهد پدیدآیی صحنه‌های غم‌انگیز و دردناک و طاقت‌فرسا در این استان نباشیم.
مردم خوزستان به خوبی می‌دانند که منافقین مدعی طرفداری از آنان، به دروغ چنین ادعایی را دارند؛ چرا که منافقین در دوره جنگ هشت ساله و دفاع مقدس ملت ایران، در کنار متجاوزان بودند و علیه ملت ایران دست به هر جنایتی زدند.
مردم خوزستان خادم و خائن را به خوبی شناخته‌اند و در سیل‌های ویرانگر و در خشکسالی‌ها و کم‌آبی‌ها, مردم خدمتگزاران واقعی در میدان را از قبیل شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار خود بارها دیده‌اند.
البته سابقه این افراد برای مردم خوزستان بسیار روشن است.
برای پایان‌بخشی به این رنج دوم مردم عزیز خوزستان چندین کار اساسی باید کرد و از آن جمله است:
۱- با برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت باید تمامی مشکلات استان خوزستان در تمام حوزه‌ها را برای همیشه برطرف کرد.
مردم خوزستان باید همواره مسئولان در نظام اسلامی را دلسوزان واقعی خود در صحنه عمل ببینند.