خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

یاری سبز مردم و تشکل های مردم نهاد در تسهیل امور معلولین

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 22:06
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران در رابطه با مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد به منظور تسهیل در امور معلولین توضیحاتی داد.
بهزيستي،سازمان،معلولين،دنبال،موضوع،نهاد،مشاركت،حوزه،امور،خان ...

خلاصه خبر

مثلاً نابینایان یا ناشنوایان و یا معلولان جسمی حرکتی که رویکرد جدید ما تا حدی متفاوت‌تر است؛ به طوری که ما برای این که دفاع حقوق معلولین را در تمامی جنبه‌ها داشته باشیم، دنبال تشکل‌های مردم نهاد مبتنی بر خانواده بهزیستی هستیم و به همین دلیل، افرادی که در این تشکل‌ها حضور خواهند داشت تمامی جنبه‌های موضوع را دنبال خواهند کرد.
خادم با اشاره به افزایش ۲۷۱درصدی بودجه سازمان بهزیستی و واکسیناسیون انجام شده، گفت: در حوزه واکسن، سازمان بهزیستی بر اساس تکالیف و اولویت بندی که داشت فهرست اسامی را برای وزارت بهداشت ارسال کرده و منتظر است که این وزارتخانه واکسن‌ها را آماده کند و در مقابل، مراکز ما هم آماده هستند که این فرایند انجام شود.
وی ادامه داد: با توجه به این که ما یک رویکرد مردم نهاد داریم و عمده فعالیت‌های سازمان، مبتنی بر مردم، در حال انجام است یعنی اگر مردم نباشند سازمان بهزیستی در خیلی از موارد با چالش روبرو خواهد شد ما ترجیحا برای آینده به واسطه این که در سال ۱۴۳۰ دوران پیک اصلی سالمندی کشور است یک نگاه متفاوتی در سازمان بهزیستی داریم و آن هم این است که خانه‌های حمایتی را که تجلی و تلقی خانه بودن در آن جا است را دنبال می‌کنیم و بیشتر مجوزهایمان را به آن سمت سوق داده ایم که افراد در خانه‌های حداقل ۳ و حداکثر ۱۰ نفره زندگی کنند و در زندگی روزمره خود مشارکت داشته باشند نه در یک مجموعه تجمعی که در آن جا سایرین برای آن‌ها کار کنند که در حقیقت، عده‌ای متخصص مراقب و حامی هستند، اما امور مربوطه به افراد توسط خودشان انجام می‌شود که رأس این موضوع هم بیشتر به سالمندان و معلولان ذهنی خفیف برمی گردد که می‌توانند یک درک واضح تری از زندگی داشته باشند و به ویژه معلولان جسمی حرکتی که در مراکز تجمعی نگهداری کرده ایم براحتی می‌توانند در این خانه‌ها زندگی مستقل و بالنده‌ای داشته باشند.