خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

ایران جزو کشورهای برتر تولید کننده لباس ایزوله تنفسی الکترونیکی در دنیا

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 21:41
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: کلاه و لباس ایزوله تنفسی الکترونیکی ایرانی که جزو کشورهای برتر دنیاست، توسط نخبگان به بومی سازی رسیده است.
كلاه،تنفسي،ايزوله،ويروسي،لباس،بيولوژيك،شيوع،آلوده،بيماري،شرا ...

خلاصه خبر

او افزود: در طراحی کلاه ایزوله تنفسی درصد انتقال میکرو ارگانیسم به داخل کلاه و آلوده شدن فرد از طریق بهره گیری از فیلتر‌های تایید شده مدیکال به صفر رسیده است.
اسفندیاری گفت: لباس کلاه‌دار ایزوله تنفسی غیر استریلی که طراحی و اجرا شده فناوران یک شرکت بنیان بوده، یک کلاه ایزوله ضد ویروس و ضد باکتری است که توسط یک کمپرسور کم حجم، هوای تصفیه شده محیط را توسط فیلتر ضد میکروبی به داخل کلاه منتقل کرده و در داخل کلاه، فشار مثبت ایجاد می‌کند و هوای بازدمی از طریق فیلتر آنتی ویروس و آنتی باکتریایی که روی کلاه تعبیه شده است به خارج دفع می‌شود.
ویژگی این محصول فراهم کردن شرایط ۱۰۰ درصدی ایزوله تنفسی بوده که انتقال ارگانیسم از خارج به داخل کلاه و بر عکس را منتفی کرده است و احتمال آسیب تنفسی به اپراتور را به صفر می‌رساند و در صورت آلوده بودن خود اپراتور نیز به دلیل فیلتراسیون هوای خروجی کلاه، احتمال انتقال ارگانیسم به بیمار و یا محیط به صفر می‌رسد.