خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 13 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

ساخت دستگاه تولید ماسک سه بعدی به همت جوانان ایرانی/ اعزام ۳۰ شرکت دانش‌بنیان حوزه هوایی به مسکو

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 19:41
فناوری و فضا در هفته‌ای که گذشت با اخبار متعددی همراه بود.
توليد،شركت،فناوري،عناصر،دستگاه،كنترل،خبرنگاران،باشگاه،جوان،گ ...

خلاصه خبر

ساخت دستگاه تولید ماسک سه بعدی به همت جوانان ایرانی
این محصول کاملا بومی بوده و تمام قطعات آن توسط همین شرکت دانش بنیان ساخته شده است و بعد از خراب شدن چندین دستگاه ساخت ماسک به این فناوری که برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده دست یافتیم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به واردات نمونه مشابه دستگاه ساخت ماسک‌های سه بعدی وسه لایه گفت: دستگاه ساخت این ماسک‌ها از کشور‌های دیگر وارد می‌شدند و علاوه بر نداشتن خدمات، کسی هم برای راه اندازی آن اقدام نمی‌کرد، زیرا به دلیل نداشتن کیفیت و کارایی پایین نمی‌توان ازنمونه‌های وارداتی این محصول بیش از حد استفاده کرد.
آفات گلخانه‌ای با محصولات زیستی ایران‌ساخت کنترل شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آفات گلخانه‌ای با محصولات زیستی ایران‌ساخت کنترل شد.
این طرح با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شرکت دانش‌بنیان عوامل مهار زیستی هگمتانه به سرانجام رسید.
پیش از تولید این محصولات حدود سال ۹۶ سطح کنترل بیولوژیک و تولید محصول سالم در گلخانه‌های کشور ۴۲ هکتار بود.
یکی از روش‌های موثر و سالم برای تولید محصول سالم، استفاده از عوامل کنترل کننده طبیعی یا حشرات و کنه‌هایی است که می‌توانند از آفات گلخانه‌ای تغذیه کنند.
ستاری در این مراسم با عنوان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای جهت گیری مناسبی را در زمینه اشتغال و کسب و کار انجام داده و در راستای توسعه مراکز نوآوری فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است بیان کرد: در گذشته مسیری نبود تا دانشجویان این دانشگاه شرکت‌های خود را تاسیس کنند.
شرکت‌های دانش بنیان با حضور در این نمایشگاه در کنار آشنا شدن با زیست‌بوم فناوری و نوآوری و زیرساخت‌های فناورانه روسیه و دیگر کشور‌های شرکت کننده در این نمایشگاه، دستاورد‌های دانشی و تخصصی خود را نیز به نمایش می‌گذارند تا با معرفی توانمندی‌های خود مشتریانی از این کشور‌ها برای محصولات و خدمات خود پیدا کنند.
دیگر دستاورد این سفر فناورانه، امضای پروتکل همکاری با وزارت صنعت و تجارت روسیه است که می‌تواند مسیر صادرات محصولات ایران‌ساخت به این کشور را تسهیل کند و توانمندی‌های فناورانه ایران را به دروازه بازار‌های جهانی برساند.
دانشمندان، پژوهشگران و فناوران علوم زمین با آگاهی از ویژگی‌های ناب و منحصر به فرد این عناصر در مسیر توسعه روش‌های اکتشاف، شناخت زمینه‌های غنی از این عناصر و گسترش فناوری فراوری و استحصال این عناصر گام برداشتند.
همزمان با این موضوع، توجه سایر کشور‌ها به روش‌های فناورانه و تجهیزات پیشرفته استحصال عناصر نادر خاکی به میزان قابل توجهی گسترش یافته است.