خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

دمشق در دفاع از اراضی و حاکمیت خود درنگ نخواهد کرد

مهر | بین‌الملل | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 19:12
وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سوریه در حق خود در دفاع از اراضی و ملت خود و حاکمیتش با استفاده از همه ابزار طبق قانون اساسی و منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی، درنگ نخواهد کرد.
سوريه،حملات،اسرائيل،هوايي،بيانيه،حمله،ملل،امنيت،المللي،سازما ...

خلاصه خبر

در این بیانیه آمده است: در ساعت یک و ۱۳ دقیقه بامداد پنجشنبه ۲۰۲۱/۷/۲۲، اشغالگران اسرائیلی دست به حمله جدید به سوریه زدند و از طریق حریم هوایی لبنان در شرق بیروت لبنان موشکهایی از سوی جنگنده های این رژیم به منطقه القصیر در استان حمص شلیک شد.
گفتنی است که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد پنج شنبه گزارش داد که پدافند هوایی ارتش این کشور با اهداف متخاصم در آسمان حمص مقابله کرد.
یک منبع امنیتی اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه با موشک های رژیم صهیونیستی که قصد هدف قرار دادن برخی مواضع نظامی در اطراف شهر حمص را داشت مقابله کرد.
وی همچنین افزود که پدافند هوایی سوریه توانست بیشتر موشک ها را پیش از رسیدن به هدف رهگیری و منهدم نماید.
یک منبع نظامی گفت: حدود ساعت یک و ۱۳ دقیقه بامداد امروز دشمن اسرائیلی حمله هوایی را از شمال شرقی بیروت انجام داد و برخی مواضع در منطقه القصیر در حومه حمص را هدف قرار داد که پدافند هوایی سوریه به مقابله با موشک ها برخاسته و بیشتر آنها را ساقط کرد.
پدافند هوایی سوریه بامداد سه شنبه نیز با تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه السفیره در جنوب شرقی حلب مقابله کرده بود.
دمشق بارها تجاوزات رژیم صهیونیستی به خاک خود را محکوم کرده و آن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی خود و قوانین بین المللی برشمرده است.