خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 13 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

جزئیات ورود واکسن‌های کرونا به کشور اعلام شد

مشرق | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 17:47
مدیر اجرایی تولید واکسن داخلی کرونا با بیان اینکه ۱۶ میلیون دُز واکسن از طریق کواکس وارد کشور می‌شود، گفت: قراردادی برای دریافت ۳۰ میلیون دُز با شرکت اسپوتنیک بسته شده است.
واكسن،توليد،واكسيناسيون،كرونا،داخلي،دُز،وطن،پور،واردات،اجرايي ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، حسین وطن پور، نماینده وزیر و مدیر اجرایی تولید واکسن داخلی کرونا در برنامه «سعادت آباد رادیو تهران» با اشاره به عدم تحقق واکسیناسیون روزانه ۴۰۰ هزار دُز واکسن، گفت: هدف برنامه ریزی ما متناسب با واردات و تولید داخلی با ظرفیت واکسیناسیون روزانه ۵۰۰ هزار دُز صورت گرفت.
وطن پور با تاکید بر اینکه اگر شرایط واردات و تولید همچنان مطلوب باشد و تولید داخل و واردات با مشکل مواجه نشود این روند ادامه خواهد داشت، گفت:‌ بالغ بر ۸ میلیون دُز واکسن در دسترس است و تولید انبوه واکسن داخلی از مرداد و شهریور آغاز می‌شود.
وطن پور متذکر شد: ۱۶ میلیون دُز واکسن از طریق کواکس وارد کشور می‌شود.
قرارداد مستقلی برای دریافت ۳۰ میلیون دُز با اسپوتنیک بسته شده و بر اساس قرارداد با سینوفارم ۲ میلیون دز به صورت ماهانه وارد کشور می‌شود که ۸۰ میلیون دُز حداقل نیاز کشور به وسیله واردات تا پایان سال تامین می شود.
وطن پور بیان داشت: پیش از این برنامه توزیع و اجرای فرآیند واکسیناسیون انجام شده است؛ بنابراین روند واکسیناسیون ادامه خواهد داشت.