خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 08 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

مجلس دست خالی دولت در مذاکرات را پر کرد

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 17:41
نماینده همدان در مجلس گفت: اعتراف روحانی به عدم تاثیر ۸۶ درصدی تحریم‌ها بر مشکلات، نشانه سوءتدبیر در دولت اوست.
روحاني،حسن،مجلس،مذاكره،ايران،راهبردي،لغو،اقدام،دولت،قانون،تي ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، درباره اظهارنظر حسن روحانی مبنی بر اینکه اگر مصوبه مجلس با موضوع اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها نبود، تحریم‌ها لغو شده بود، اظهار داشت: کاملا مشخص است که حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در طول هفت سال مذاکره با اروپا و غرب خلع سلاح شده بودند و چیزی برای مذاکره نداشتند.
بیشتر بخوانید: ادعای روحانی در تناقض با گزارش وزارت خارجه است
وی افزود: متأسفانه دولت یازدهم ودوازدهم در مذاکرات هسته‌ای همواره عجولانه و هاج و واج به برجام نگاه کرد و هیچ‌گاه توجهی هم به توصیه مقام معظم رهبری در مورد مذاکره نکرده است، افزود: دولت حسن روحانی قبل از اینکه تعهدات طرف غربی اجرایی شود، سانتریفیوژهای ایرانی را جمع‌آوری کرده و تأسیسات هسته‌ای ایران را تعطیل کرد و در پایان هم شاهد عدم ایفای وظایف اروپا و آمریکا به تعهداتشان بودیم و درنهایت هم آمریکا از برجام خارج شد.
فلاحی خاطرنشان کرد: پیش از مصوبه مجلس با عنوان «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» طرف‌های مذاکره‌کننده هسته‌ای برای دولت حسن روحانی ارزشی به منظور مذاکره مجدد قائل نمی‌شدند و حتی اجازه نمی‌دادند فرستاده او در مذاکرات حضور پیدا کند.