خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها باعث آغاز مذاکرات متوقف شده هسته‌ای شد/ مجلس دست خالی دولت در مذاکرات را پر کرد

فارس | سیاسی | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 17:12
نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها باعث آغاز مذاکرات متوقف شده هسته‌ای شد و دست دولت را در مذاکرات پر کرد گفت: اعتراف روحانی به عدم تاثیر 86 درصدی تحریم‌ها بر مشکلات، نشانه سوءتدبیر در دولت اوست.
روحاني،حسن،مجلس،راهبردي،لغو،مذاكره،اقدام،دولت،ايران،مذاكرات، ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اظهارنظر حسن روحانی مبنی بر اینکه اگر مصوبه مجلس با موضوع اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها نبود، تحریم‌ها لغو شده بود، اظهار داشت: کاملا مشخص است که حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در طول هفت سال مذاکره با اروپا و غرب خلع سلاح شده بودند و چیزی برای مذاکره نداشتند.
وی افزود: متأسفانه دولت یازدهم ودوازدهم در مذاکرات هسته‌ای همواره عجولانه و هاج و واج به برجام نگاه کرد و هیچ‌گاه توجهی هم به توصیه مقام معظم رهبری در مورد مذاکره نکرده است، افزود: دولت حسن روحانی قبل از اینکه تعهدات طرف غربی اجرایی شود، سانتریفیوژهای ایرانی را جمع‌آوری کرده و تأسیسات هسته‌ای ایران را تعطیل کرد و در پایان هم شاهد عدم ایفای وظایف اروپا و آمریکا به تعهداتشان بودیم و درنهایت هم آمریکا از برجام خارج شد.
این در حالی است که رئیس‌جمهور و تیم مذاکره کننده هسته‌ای به دنبال آن بودند که درباره مباحث موشکی و حضور طرف‌های ایران با 1+5 مذاکره کنند و می‌کوشیدند امتیازات بیشتری را به دشمنان بدهند، این در حالی است که با قانون مجلس، هم غنی‌سازی در ایران انجام می‌شود و هم موشک‌های قدرتمندمان را داریم.