خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 13 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

جنوب استان فارس در شرایط فوق قرمز/ افزایش ابتلای مادران باردار به کرونا نگران‌کننده است

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 16:53
گروه استان‌ها - دو سوم شهرستان‌های استان فارس در حالت پرخطر قرار دارند که در این میان شهرستان‌های جنوبی وضعیتی فوق قرمز را نشان می‌دهند.
افزايش،استان،كرونا،روز،رعايت،فارس،بيماري،شيراز،بهداشتي،وضعيت ...

خلاصه خبر

براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده تعداد شهرستان‌های قرمز استان فارس به 24 شهرستان رسیده که زنگ هشداری برای استان به‌حساب می‌آید.
در حال حاضر 4 خرمبید، رستم، خرامه و فراشبند در وضعیت زرد و شهرستان‌های مهر، قیروکارزین، فیروزآباد، نی‌ریز، سرچهان، سروستان، بوانات و ممسنی در وضعیت نارنجی هستند.
والی‌پور "ارائه خدمات به صورت سرپایی به بیماران کرونایی" را علت بلاک نشدن بیمارستان لار در دو سه ماه اخیر می‌داند و "کرونای دلتا" را دلیل افزایش تعداد بیماران بدحال عنوان می‌کند.
به گفته وی تفاوت این پیک با پیک‌های قبلی در افزایش تعداد بیماران بدحال و به ویژه افزایش موارد ابتلا در مادران باردار است.
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش ابتلای مادران باردار به بیماری کرونا در موج پنجم کرونا ابراز نگرانی و نوع دلتای ویروس را به شدت در حال افزایش عنوان کرد.
همتی اعلام کرد که با آغاز موج پنجم با افزایش آمار مادران باردار مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا مواجه شده‌ایم و از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به همین دوره زمانی در سال گذشته ابتلا در مادران باردار 3 برابر افزایش داشته و موارد بستری نیز 6 برابر شده است.