خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

نقش رسانه‌ها در گسترش فرهنگ رضوی کلیدی است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 16:41
مشهد ـ تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر نقش کلیدی رسانه ها در گسترش فرهنگ رضوی گفت:اگر در مواردی مشاهده می‌شود فرهنگ رضوی در جامعه کمرنگ شده، دلیل آن عدم معرفی صحیح معارف و کلام اهل بیت است.
رسانه،رضوي،جنگ،آستان،عاشورا،قدس،بيت،ابزار،اهل،مروي،ماندگاري، ...

خلاصه خبر

تولیت آستان قدس رضوی با بیان این‌که در نبردهای دوران جاهلیت و پس از اسلام، رسانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفته است، ابراز کرد: جنگ صفین حدود ۱۸ ماه به طول انجامید و از بی‌نظیرترین نبردهای صدر اسلام است، این جنگ در دل خود دنیایی از عبرت‌ها دارد، در کنار جنگ‌آوران و شمشیرزنان، بهترین شعرا و ادیبان به‌عنوان یک رسانه در این جنگ حضور داشته‌اند زیرا این رسانه‌ها بودند که شمشیرها را برای نبرد تیز می‌کردند.
وی با تأکید بر لزوم توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای آستان قدس در فضای مجازی و تلاش برای جذب حداکثری مخاطب در این فضا، عنوان کرد: بر اساس آمار بارگاه منور رضوی سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر دارد که در مجموع چند سال با در نظر گرفتن زائران خارجی این عدد به ۱۰۰ میلیون نیز می‌رسد، لذا مخاطبان آستان قدس در فضای مجازی نیز باید عددی متناسب با این جمعیت زائران باشند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: رسانه‌ها باید از اقیانوس غنی معارف اهل بیت (ع) بهترین استفاده را برای معرفی حقانیت سخن حضرات معصومین (ع) ببرند.