خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 09 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی: ادعای روحانی در تناقض با گزارش وزارت خارجه است/ گویا منافع ملی از نگاه رئیس جمهور تعریف دیگری دارد

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 16:12
ابراهیم عزیزی در واکنش به اظهارات امروز رئیس جمهور مبنی بر برداشته شدن تحریم ها در صورت عدم تصویب قانون هسته ای گفت: لازم است آقای روحانی پیش از اینگونه اظهارنظرات، از نظر مسئولان وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی آگاهی کامل داشته باشد.
قانون،ملي،روحاني،هسته،رئيس،مجلس،منافع،مذاكرات،ايران،نائب،تحر ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه به نظر می آید که اظهارات رئیس جمهور فاقد یک رویکرد منطقی و منطبق بر منافع ملی است، تصریح کرد: مسئولان سیاست خارجی و مدیران سازمان انرژی اتمی برخلاف آقای روحانی معتقدند که قانون هسته ای مجلس سد محکمی در مقابل زیاده خواهی آمریکایی ها و اروپایی ها بوده و مانع از تاراج دستاوردهای بزرگ هسته ای ایران شده است.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مجلس این بوده که با تصویب قانون لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملی در کنار حفظ منافع ملی و رشد و ارتقای صنعت هسته ای، زمینه را برای ادامه مذاکرات تیم مذاکره کننده کشورمان فراهم کند اما در عین حال یکی از اهداف اصلی این قانون جلوگیری از زیاده خواهی آمریکا و اروپایی ها بوده است.