خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 08 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

معاون وزیر دفاع: درحوزه پهپادی خودکفاهستیم

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 16:00
«امیر افشین خواجه فرد» معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع هوایی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) به خوداتکایی و خود کفایی رسیده است.
نمايشگاه،ايران،روسيه،ماكس،صنعت،خواجه،غرفه،هوايي،جمهوري،اسلام ...

خلاصه خبر

وی با اشاره به بازدید خود از غرفه های دیگر کشورها در نمایشگاه ماکس که به همراه کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی انجام شد، تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس در مقایسه توان پهپادی کشورمان با دیگر کشورها احساس می کنم در وضعیت مناسبی قرار گرفتیم هر چند راضی نیستیم و باید قطعا توسعه این صنعت را ادامه بدهیم.
خواجه فرد با توجه به نمایشگاه ماکس روسیه که ایران برای سومین سال در آن دارای غرفه شده است، خاطر نشان کرد: غرفه ایران تنها قسمتی از توانمندی های ما را در حوزه هوایی نشان می دهد.
در این نمایشگاه بین المللی که تا ۳ مرداد برپاست، وزارت دفاع ایران و ۳۵ شرکت دانش‌بنیان جمهوری اسلامی ایران حضور دارند و آخرین دستاوردهای علمی و فناوری خود را به نمایش گذاشته اند.
در غرفه وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران تجهیزات و قطعات مهم پیشرفته در صنعت هوا و فضا، انواع پهپاد، انواع بالگرد و موتور هواپیما به نمایش گذاشته شده است.