خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 13 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

تأکید سازمان ملل بر عدم مشروعیت اقدامات تل‌آویو در جولان سوریه و فلسطین

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 15:52
کمیته اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در امور غرب آسیا در گزارش دوره‌ای خود بر بطلان و عدم مشروعیت اقدامات تل‌آویو در اراضی اشغالی کشورهای عربی تأکید کرد.
جولان،گزارش،اشغالي،متحد،رژيم،ملل،سازمان،سوريه،تأكيد،اقتصادي، ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان ملل متحد باری دیگر بر غیرقانونی بودن اقدامات رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی سوریه تأکید کرد.
در ادامه این گزارش تأکید شده است که اقدامات و سیاست‌های تل‌آویو در اراضی کشورهای عربی که از سال ۱۹۶۷ تحت اشغال درآمده‌اند از جمله کشتار، محاصره تحمیلی علیه نوار غزه و توسعه شهرک‌سازی‌ها با حقوق بین‌الملل در تعارض است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پیشتر، در پنج قطعنامه ضد رژیم صهیونیستی خود که یکی از آن‌ها متعلق به جولان سوریه بود، این منطقه را تحت اشغال تل‌آویو دانسته بود و خواستار عقب‌نشینی فوری این رژیم از منطقه مذکور شده بود.
بلندی‌های جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است که رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ بخش بزرگی از این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲، قسمت عظیمی از آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.
در هرگونه سناریوی احتمالی بلندی‌های جولان، اسرائیلی خواهد ماند».