خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 08 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آتش‌سوزی گسترده در غرب کانادا؛ هزاران نفر مجبور به ترک منطقه شدند

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 15:52
صدها نظامی در غرب کانادا برای مقابله با آتش‌سوزی گسترده مستقر شده‌اند و هزاران نفر از ساکنان این مناطق نیز مجبور به فرار از خانه‌های خود شده‌اند.
گزارش،كانادا،غرب،آتش،نظامي،بريتيش،كلمبيا،تخليه،ايالات،نفر،كا ...

خلاصه خبر

صدها نظامی در غرب کانادا برای مقابله با آتش‌سوزی گسترده مستقر شده‌اند و هزاران نفر از ساکنان این مناطق نیز مجبور به فرار از خانه‌های خود شده‌اند.
گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که حدود ۸۰ آتش بزرگ در حال حاضر صدها هزار هکتار را در کالیفرنیا، اورگن، مونتانا و نوادا در برگرفته است.
طبق گزارش شبکه فرانس ۲۴، بزرگترین آتش‌ در بین آتش‌های گسترده‌ای که ایالات آمریکا را هدف قرار داده، آتش‌ «بوتلگ» در ایالت اورگن است که ظرف دو هفته، منطقه‌ای را به بزرگی شهر «لس آنجلس» سوزانده است.
«باربارا رودن» شهر اشکرافت ایالت بریتیش کلمبیا در خصوص وخامت اوضاع توضیح داد: «من ۲۵ سال است که در اشکرافت زندگی می‌کنم و تا به حال چنین چیزی را پیش از این مشاهده نکرده بودم».
خبرگزاری دویچه وله آلمان نیز گزارش کرده است که جنگل‌های غرب ایالات متحده بار دیگر دستخوش آتش‌سوزی گسترده شده و دود غلیظی به ساحل شرقی نیویورک رسیده است و ساکنان این منطقه هشدار آلودگی هوا دریافت کرده‌اند.