خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 08 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

حج بدون برائت حج نیست

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 15:41
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی به مسأله برائت از مشرکان در حج گفت: امام خمینی (ره) فرمودند که حج بدون برائت حج نیست.
حج،اسلام،اسلامي،مشركان،پيامبر،برائت،زيارت،فقيه،خداوند،امور،ا ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در کنگره بین‌المللی «حج؛ جهان اسلام، چالش‌ها و راهکارها» که به صورت مجازی از سوی حوزه نمایندگی، ولی فقیه در امور حج و زیارت نهاد‌های همسو برگزار شد، تولی و تبری را یکی از ارکان بزرگ دین مقدس اسلام برشمرد و گفت: درباره نبی مکرم اسلام، در کلام وحی می‌خوانیم اشداء علی الکفار، رحماء بینهم؛ در زیارتنامه‌های معصومان هم می‌خوانیم سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم؛ در برنامه‌های دینی و ادیان و مکاتب گذشته، مسأله همگرایی و واگرایی نیز وجود دارد.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به توجه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به مسأله برائت از مشرکان در حج ابراز داشت: امام خمینی (ره) فرمودند که حج بدون برائت حج نیست؛ چون همه شاخص اسلامیت، همگرایی دینی و بیزاری از دشمنان اسلام است.
نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: یا نماز این‌ها نماز نیست، یا صهیونیست‌ها را مغضوب و ضالین نمی‌دانند؛ اگر صهیونیست‌ها را گمراه نمی‌دانند که فاجعه است؛ اگر صهیونیست‌ها را دشمن اسلام نمی‌دانند که در اولیات فکر و فهم سیاسی خود مشکل دارند؛ مگر اینکه بگوییم نماز را نمی‌فهمند که چه می‌گویند و شاید هم که نمی‌خوانند، چون اگر انسان نمازخوان باشد و دستورات دینی را عمل کند، نمی‌تواند با مشرکان و استکبار دست دوستی دهد.