خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

یکه‌تازی کرونا در روزهای قرمز کرمان/ بستری 985 بیمار قطعی کرونا در استان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 15:30
گروه استان‌ها- استان کرمان در آخرین روز تیرماه با بستری 985 بیمار قطعی کرونا در این استان رکوردی جدید از تعداد بستری‌های کرونایی را ثبت کرد.
كرمان،استان،كرونا،شهرستان،بستري،بم،وضعيت،قرمز،بيمارستان،درما ...

خلاصه خبر

در حال حاضر 5 شهرستان کرمان، رفسنجان، سیرجان، بم، کهنوج و نرماشیر در وضعیت فوق قرمز، 13 شهرستان زرند، شهربابک، بردسیر، بافت، جیرفت، بم، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، ریگان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج و منوجان در وضعیت قرمز، دو شهرستان رابر و انار در وضعیت نارنجی و سه شهرستان راور، کوهبنان و ارزوئیه در وضعیت زرد قرار دارند.
حال قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شرق استان کرمان همه‌گیری بیماری کرونا در استان کرمان را رو به افزایش توصیف کرد و گفت "وضعیت چهار شهرستان در استان کرمان بحرانی است."
بستری 985 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان
وی به فوت 8 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 3 هزار و 375 نفر رسیده است.
وضعیت 4 شهرستان کرمان بحرانی است
وی در بازدید از بیمارستان پاستور تنها بیمارستان بیماران کرونایی شرق استان کرمان با بیان اینکه ما در شهرستان بم کمبود تخت نداریم و مردم نگران این موضوع نباشند اظهار داشت: خوشبختانه با تدبیر دانشگاه علوم پزشکی بم و همکارانش تخت بستری به اندازه کافی در اختیار بیماران قرار گرفته است.
نیاز شهرستان بم به احداث بیمارستان دوم جدی است
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیاز شهرستان بم به احداث بیمارستان دوم را جدی دانست و عنوان کرد: بیمارستان دیگری در بم در حال احداث است که باید با کمک دولت هر چه سریعتر روند ساخت آن تندتر پیش برود.
جان‌بابایی با بیان اینکه قبلاً پیش‌بینی شده بود که شهرستان بم به دلیل همجواری با استان سیستان و بلوچستان به این شکل درگیر این ویروس شود افزود: در حال حاضر شهرستان بم 230 بیمار مبتلا به کووید19 دارد که یکصد بیمار بستری و مابقی بیماران سرپایی هستند که فقط در بیمارستان داروی خود را دریافت می‌کنند و بیماران بدحالی نیستند.