خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 09 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

ثبات در غرب آسیا برای اروپا نیز مهم است

مهر | سیاسی | پنجشنبه، 31 تیر 1400 - 10:53
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ثبات در غرب آسیا نه تنها برای کشورهای منطقه، بلکه برای اروپا نیز حایز اهمیت است.
ايران،ايتاليا،امنيت،مجلس،اسلامي،كميسيون،روابط،سياست،خارجي،من ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و «ویتو روزاریو پتروچلی» رئیس کمیسیون امور خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا، روز گذشته (چهارشنبه) طی نشست مجازی (وبینار) به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با انتقاد از کاهش سطح مراودات اقتصادی و تجاری میان دو کشور، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود میان ایران و ایتالیا، مناسبات اقتصادی فی مابین در سطح مورد انتظار ما نیست.
رئیس کمیسیون امورخارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست مجازی و با اشاره به روابط تمدنی و تاریخی میان ایتالیا و ایران، نسبت به توسعه روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران اظهار علاقه‌مندی کرد.
رئیس کمیسیون امورخارجی و مهاجرت مجلس سنا ایتالیا با اشاره به نشست اخیر G۷ بر حمایت کشورش در تأمین واکسن برای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
همچنین در این نشست حسین نوش‌آبادی نماینده مردم ورامین و از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این دیدار حضور داشت و با همتایان خود در مجلس سنای ایتالیا در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین تقویت روابط فیمابین گفتکو و تبادل نظر کرد.